Giełda kryptowalut QuadrigaCX straciła prezesa i dostęp do środków klientów – giełda bitcoin btc

Giełda kryptowalut QuadrigaCX straciła prezesa i dostęp do środków klientów – giełda bitcoin btc

Kryptowaluty i giełdy

Kanadyjska giełda kryptowalut

QuadrigaCX – giełda kryptowalut straciła prezesa i dostęp do środków klientów

Kanadyjska giełda kryptowalut QuadrigaCX, 9 grudnia 2018 roku, straciła swojego prezesa. Gerald Cotton zmarł w wyniku powikłań chorobowych, których nabawił się podczas swojej wycieczki do Indii. Niespodziewana śmierć 30 letniego prezesa doprowadziła jednak do dalszych nieoczekiwanych konsekwencji. Okazało się, że tylko on posiadał hasła do zaszyfrowanego laptopa, na którym były tzw. Zimne portfele z walutami cyfrowymi.

Tym samym klienci tej giełdy kryptowalut utracili dostęp do walut elektronicznych o wartości ponad 130 mln dolarów. Niewątpliwie QuadrigaCX naruszyła standardy bezpieczeństwa. Firmy, które przechowują kryptowaluty dla innych osób powinny mieć zapasowe klucze dostępu do portfeli i procedury na wypadek śmierci swoich pracowników.

Cała ta historia może mieć jednak drugie dno. Coraz częściej pojawiają się spekulacje, że nie była to zwykła giełda kryptowalut, a po prostu piramida finansowa, której głównym celem było wyprowadzanie środków klientów. Spekulacje te wynikają z tego, że w ostatnich miesiącach kanadyjska giełda kryptowalut miała problemy z regularnością wypłat środków swoich klientów. Wcześniej w wyniku rzekomego błędu w oprogramowaniu zniknęło 14 mln dolarów.

Podejrzana giełda bitcoin i jej Prezes

Niestety anonimowość portfeli i transakcji walut elektronicznych jest ich niewątpliwą zaletą. W takich jednak sytuacjach staje się jednak wadą i zmorą użytkowników. Wiele wskazuje na to, że klientom tej giełdy kryptowalutowej już nigdy nie uda się odzyskać swoich środków. Znaczna część giełd handlu i wymiany kryptowalut, jak QuadrigaCX, działa bez nadzoru i poza zasięgiem regulacji. W niektórych państwach, np. w USA, muszą one uzyskiwać licencję na swoją działalność i podlegają kontrolom.

Artykuły oraz pozycjonowanie organiczne www.gielda-kryptowaluty.pl wspiera Evolve. Zachęcamy do odwiedzenia witryny www.evolve-poznan.pl i zapoznania się z zakresem usług marketingu internetowego. Szukasz skutecznego i kreatywnego e-marketingu w Poznaniu? Skontaktuj się z nimi!

 

2 komentarze

  1. Marya pisze:

    Na tym rynku wał goni wał… Szkoda ludzi którzy stracili tam kasę

  2. Yanusz pisze:

    Ciekawe czy będzie powtóka z Mt.Gox. No cóż, oszuści byli i będą. Jak kraść to miliony 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *