Gdzie najczęściej wykorzystuje się crypto?

Gdzie najczęściej wykorzystuje się crypto?

kryptowaluty1

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Już od kilku lat kryptowaluty stanowią jeden z gorących tematów związanych z finansami, nowoczesnymi technologiami. Jedni traktują je jako nowe waluty na rynku, które wolne są od rządów i podatków. Inni zaś upatrują w nich szansę na dobrą inwestycję. Nie da się ukryć, że różne tokeny są coraz częściej wykorzystywane na różne sposoby. Sprawdźmy w związku z tym, gdzie najczęściej używa się kryptowalut?

Wynagrodzenie w formie crypto

Coraz częściej słychać o tym, że w niektórych miejscach kryptowaluty stosuje się jako formę wypłacenia wynagrodzenia dla pracowników. Nie jest to jednak póki co norma, zwłaszcza w naszym kraju. Tu akurat mamy do czynienia z przepisami z kodeksu pracy, które jasno określają, że w przypadku umowy o pracę część wynagrodzenia musi zostać wypłacona w formie pieniężnej. Jeśli w zakładzie pracy, firmie dojdzie do porozumienia związków zawodowych z pracodawcą, to ten część wynagrodzenia może wypłacać w kryptowalutach. 

Nie skupiajmy się tu jednak na umowach o pracę. Wiele mówi się bowiem o tym, że freelancerzy otrzymują wynagrodzenie w kryptowalutach. Osoby współpracujące w skali międzynarodowej, mogą bowiem otrzymywać od klientów zapłatę w formie tokenów i tak się właśnie dzieje. Z racji zmiennych rynkowych najczęściej wykorzystuje się do tego stablecoiny, zwłaszcza USDT, które gwarantują kurs praktycznie taki sam jak USD. W ten oto sposób freelancerzy, osoby prowadzące własną działalność poniekąd ukrywają swoje dochody i unikają płacenia podatków.

Kryptowaluty a hazard

W ostatnim czasie na tym samym, a nawet większym poziomie popularność zdobywają firmy hazardowe, zwłaszcza kasyna i bukmacherzy internetowi. Oferują one różne zakłady za pieniądze, które z jednej strony dają szanse na wygrane, a z drugiej strony potrafią zapewnić odpowiednią rozrywkę. Znalezione przez nas w sieci o gratowin opinie potwierdzają tylko, że wiele osób lubi zakładać konto w tym lub innym kasynie, a następnie obstawiać zakłady. Jeśli chodzi o użycie kryptowalut, to w firmach hazardowych znajdziemy 2 metody, z których korzystają klienci:

  • Wpłaty i wypłaty – coraz więcej kasyn online wprowadza u siebie możliwość dokonywania depozytów oraz wypłat poprzez kryptowaluty. Można zatem wybrać BTC, ETH czy DOGE i wpłacić je na swoje konto. Takie środki zostaną automatycznie zamienione na inną walutę – PLN czy EUR.
  • Obstawianie zakładów – w sieci znajdziemy sporo tak zwanych crypto kasyn, gdzie nie tylko można wpłacać i wypłacać środki w kryptowalutach, lecz także obstawiać nimi zakłady. Dzięki temu można wybierać spośród dziesiątek crypto i unikać przewalutowania.

Takie kasyna proponują zatem także i promocje, bonusy związane z kryptowalutami. Można także zwiększyć swoje bezpieczeństwo i anonimowość w sieci podczas obstawiania zakładów.

Inwestycje

Czas przejść do jednej z najważniejszych spraw, a mianowicie inwestycji. Tu w zasadzie nie mówimy tylko o tym, jak wykorzystuje się kryptowaluty, lecz jaki jest ich cel. Najpierw bowiem trzeba zainwestować tradycyjne środki, aby nabyć tokeny. Ponieważ w ostatnich latach niektóre crypto potrafiły zyskać mnóstwo % na wartości, pojawiło się o wiele więcej osób, które decydują się na wieloletnie lokaty. Nie mają one oczywiście z tego odsetek (z pewnymi wyjątkami), jednak można nastawić się na wieloletnie trzymanie tokenów. Dzięki temu po 12, 24, 36 czy więcej miesiącach można je odsprzedać z odpowiednim zyskiem. Posiadacze tokenów w portfelach internetowych decydują się także na staking, co również w wielu przypadkach zapewnia odpowiednie zyski. Należy jednak odróżnić inwestycje w kryptowaluty od tych z wykorzystaniem crypto. Bardzo dobrze o tym przekonało się sporo osób, które swego czasu zainwestowało w obrazki NFT. Dziś większość z nich może się niestety pochwalić sporymi stratami.

Płatności online

Wspomnieliśmy wcześniej o wykorzystywaniu crypto w hazardzie online. Stanowi to jednak tylko ułamek ogólnych wydatków internetowych. Z roku na rok powiększa się liczba firm, sklepów, które akceptują płatności w kryptowalutach. Już teraz mowa o kilkunastu tysiącach takich miejsc. Wśród tych najbardziej znanych wymienić możemy Shopify, Microsoft, Subway, Twitch, Crypto Emporium, ExpressVPN, Tesla. Transakcje działają praktycznie tak samo, jakbyśmy korzystali z konta bankowego czy e-portfela. Po prostu wybieramy produkt, usługę, a następnie korzystamy z bramki płatności, która umożliwia wykorzystanie danej kryptowaluty jako środka płatniczego. Jest to w pełni legalne, szybkie i oczywiście niezwykle bezpieczne.

Ciemna strona crypto

Oczywiście na koniec nie można zapominać o tym, że praktycznie od samego początku kryptowaluty mają także swoją ciemną stronę, a raczej stanowią element wykorzystywany nielegalnie. Ponieważ niezwykle trudno jest śledzić transakcje w crypto, różne tokeny wykorzystywane są do działań przestępczych. Od dawna mówi się o tym, że kryptowaluty stanowią środek płatniczy w przypadku handlu bronią, ludźmi czy narkotykami. Nie da się oczywiście obliczyć skali takiego procederu, jednak z pewnością jest ona całkiem spora.

Kryptowaluty stale zwiększają swój zasięg oraz pozycję na rynku. Zdobywają przy tym kolejne branże, a nawet stają się oficjalnymi walutami w niektórych krajach. To tylko świadczy o tym, że są i będą coraz bardziej obecne w naszym życiu. Ich wykorzystanie zatem będzie rosło i zacznie obejmować zupełnie nowe dziedziny.   

Materiał zewnętrzny sponsorowany – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie odpowiada za treści w nim zawarte, ich poprawność merytoryczną czy prawną. Nie odpowiadam również za linki wychodzące z artykułu. Pamiętajcie, że gry i zakłady online na pieniądze na różnych platformach są w Polsce zabronione. Nie zachęcamy do korzystania z tego typu gier w internecie oraz klikania w niesprawdzone odnośniki. Niebezpieczne może być również podawanie danych osobowych oraz wpłacanie pieniędzy na platformy online.

 

Dodaj komentarz