Gdzie kupić Bitcoin (BTC)?

Chcesz dowiedzieć się gdzie kupić Bitcoin (BTC) za złotówki, euro, dolary czy funty?

Zastanawisz się gdzie kupić Bitcoin (BTC)? Masz do wyboru kilka rozwiązań!

Popularność Bitcoina nie maleje, a z roku na rok wzrasta liczba miejsc, w których można go nabyć. Chcesz kupić Bitcoin, ale obawiasz się, że brakuje Ci odpowiednich informacji, aby zrealizować bezpieczną i korzystną transakcję? W niniejszym artykule prezentujemy, gdzie kupić Bitcoin.

Gdzie można kupić kryptowalutę Bitcoin w Polsce? Bitcoina w sieci można nabyć przede wszystkim na giełdzie kryptowalutowej. Obecnie na rynku istnieje setki giełd kryptowalutowych o bogatej i zróżnicowanej ofercie. Poza Bitcoinem znajdziemy w ich asortymencie mnóstwo najróżniejszych altcoinów, takich jak Lisk, LiteCoin czy Ethereum.

Inne miejsca gdzie można kupić Bitcoina

Bitcoina można kupić także w kantorze kryptowalutowym. Niemniej zaostrzające się wytyczne regulatorów spowodowały, że obecnie przy zakupie Bitcoina w kantorze konieczne jest podanie swoich danych osobowych. Wobec czego nie znajdziemy już w sieci miejsca, gdzie kupimy Bitcoin anonimowo. Bitcoin możemy nabyć od pośredników oraz bezpośrednio od innych użytkowników posiadających tę walutę w portfelu. Gdzie kupić Bitcoiny za gotówkę? Jeżeli interesuje nas fizyczna metoda zakupu Bitcoina, to możemy nabyć walutę w specjalnym bankomacie Bitcoin ATM. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 55 automatów, z czego 28 z nich znajdziemy w Warszawie.

Zonda – polska giełda bitcoin i polska giełda kryptowalut – rejestracja konta:

giełda-bitcoin - giełda- kryptowalut
gdzie-kupić-bitcoin?
gdzie-kupić-kryptowaluty-za-euro-dolaryf-unty?

Dodatkowe informacje – gdzie kupić Bitcoin

Zastanawiając się nad tym, gdzie kupić Bitcoina, należy zwrócić szczególną uwagę na to, w jakim państwie zarejestrowany jest jego właściciel i jakim podmiotom regulacyjnym podlega. Choć rynek kryptowalutowy z roku na rok staje się coraz bardziej szczelny, wciąż nie jest on równomiernie uregulowany.

Poza tym istotne jest, aby giełda lub kantor spełniały wymogi związane z bezpieczeństwem prawnym, finansowym i operacyjnym, a także regulacje w zakresie KYC i AML. Witryna operatora powinna zapewniać szyfrowanie połączenia poprzez protokół HTTPS z wykorzystaniem TLS.  Ważna jest również weryfikacja dwustopniowa oraz powinna mieć zaimplementowane algorytmy szyfrujące przesył danych.

Giełda kryptowalut | giełda Bitcoin – Zonda darmowe konto – rejestracja

gdzie-kupić-Bitcoin

Gdzie kupić Bitcoin? Na początek giełda bitcoin (BTC) lub giełda kryptowalut.

Giełdy kryptowalut w wielu kwestiach różnią się między sobą. Oczywiście największe różnice występują pod względem opłat i prowizji. Kolejna różnica to możliwość kupna poprzez tradycyjne waluty FIAT. Różnice występują też w zakresie czasu transferu środków, rodzaju zleceń i płynności giełdy, narzędzi udostępnianych inwestorom. Istotne różnice występują też w zakresie poziomu zapewnianego bezpieczeństwa czy jakości obsługi klienta.

Gdzie kupić Bitcoin, aby nie martwić się o swoje środki? Poniżej prezentujemy 3 najpopularniejsze giełd kryptowalutowych w Polsce.

polska-giełda-bitcoin
giełda-kryptowalut-online

Giełda kryptowalut Zonda

Zonda to najpopularniejsza polska giełda kryptowalutowa, która powstała w 2014 roku. Wśród oferty FIAT Zonda oferuje m.in.: PLN, USD, EUR oraz GBP, a poza Bitcoinem mnóstwo mniej i bardziej popularnych altcoinów. Giełda posiada politykę przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Gwarantuje użytkownikom bezpieczną i wygodną wymianę oraz wpłatę i wypłatę walut. Siedziba giełdy zlokalizowana jest w Estonii. Zatem Zonda to miejsce gdzie można kupić Bitcoina za dolary, euro, funty oraz złotówki. Zarejestrować darmowe konto możecie klikając w przycisk.

Zonda – polska giełda bitcoin i polska giełda kryptowalut – rejestracja konta:

gielda-zonda
zonda-giełda-kryptowalut-polska

Giełda Bitcoin – Binance

Giełda Binance to nr 1 wśród wszystkich giełd kryptowalutowych na świecie. Giełda powstała w 2017 roku, a jej siedziba mieści się na Malcie. Oferuje przejrzysty interfejs, najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz ogromną liczbę kryptowalut. Poza tym zapewnia niskie prowizje i dużą płynność rynków. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić Bitcoin, to koniecznie zapoznaj się z ofertą Binance.

giełda-binance-logo

CoinDeal

CoinDeal to założona w 2018 roku polska giełda kryptowalut o dynamicznym tempie rozwoju. Jej dzienne wolumeny przekraczają obecnie aż 30 mln dolarów, co plasuje ją w czołówce europejskich giełd kryptowalutowych. Ze względu na niskie prowizje, dużą płynność, wysokie normy bezpieczeństwa i sprawną obsługę klienta, CoinDeal to kolejne rekomendowane miejsce, gdzie kupisz Bitcoin.

polska-giełda-bitcoin

Inne giełdy gdzie można kupić Bitcoina

CoinBene – giełda kryptowalut

Hiszpańska giełda CoinBene założona w 2017 roku zapewnia wysokie wolumeny gwarantujące znaczną płynność handlu. Pośrednik oferuje niską prowizję na poziomie ok. 0,1% oraz zapewnia sprawnie funkcjonujący support w języku angielskim. W swoim portfolio CoinBene posiada 150 kryptowalut, w tym Bitcoina oraz samodzielnie emitowany token CONI. Niestety, giełda nie zapewnia handlu walutami FIAT.

BitClude – gdzie kupić Bitcoin za złotówki

BitClude to jedna z najszybszych giełd kryptowalut w naszym kraju. Jest regulowana przez KNF oraz pozwala na wykonywanie przelewów natychmiastowych i płatności BLIK’iem. BitClude została założona w 2019 roku, a jej siedziba mieści się w Polsce. Wśród walut FIAT giełda umożliwia handel złotówkami, a pod względem portfolio kryptowalut ogranicza się do BTC, BCH oraz LTC. BitClude to jedno z rekomendowanych przez nas miejsc, w których kupisz Bitcoina.

CoinBase – najlepsza giełda kryptowalut

CoinBase to giełda zarejestrowana w San Francisco, zrzeszająca ponad 20 mln unikalnych użytkowników. Giełda uzyskała kapitał od hiszpańskiego banku BBVA oraz od Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Podmiot został zarejestrowany w 2012 roku. Wśród dostępnych FIATÓW CoinBase oferuje wyłącznie EUR. Giełda posiada politykę przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu, a także nowoczesne algorytmy szyfrujące i technologie zabezpieczające trading. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić Bitcoin, to sprawdź giełdę CoinBase.

giełda-kryptowalut-kriptomat

Kriptomat

Giełda Kriptomat to słoweńska i licencjonowana w Estonii europejska giełda kryptowalutowa. Została założona w 2018 roku, zapewnia intuicyjny i wygodny trading, a ze względu na prosty interfejs rekomendowana jest osobom, które dopiero wchodzą w świat kryptowalut. Poza Bitcoinem giełda oferuje możliwość nabycia i handlowania dużą ilością altcoinów. Więcej informacji znajdziecie na stronie kriptomat.io

gielda-bitcoin-kriptomat-broker

Kupno Bitcoina w kantorze kryptowalutowym – czym kantor różni się od giełdy?

Kryptowaluty możemy nabyć także w kantorze wymiany kryptowalut. Jest to najszybsze rozwiązanie na zakup Bitcoina, ponieważ nie jest obarczone tak długim procesem rejestracji i weryfikacji konta użytkownika, z jakim spotkamy się na giełdach kryptowalut.

Choć obecnie Bitcoina nie kupimy w kantorze anonimowo bez rejestracji konta, kantor kryptowalut wciąż zapewnia o wiele większą prostotę i tempo transakcji od giełdy kryptowalut. Wystarczy, że określimy, za jaką walutę chcemy kupić Bitcoina, sprawdzimy minimalną i maksymalną wartość transakcji, a także dostosujemy do niej sposób transferu walutowego.

Działa to na tej samej zasadzie jak kantory tradycyjnych walut. Niestety, kosztem prostoty i tempa operacji w kantorze są wyższe ceny kryptowalut. Wynika to z prowizji transakcyjnych oraz ze spread’u będącego głównym przychodem właściciela kantoru.

Gdzie kupić Bitcoina? Można to zrobić w kantorze!

Wśród najpopularniejszych kantorów kryptowalutowych działających na naszym rynku należy wymienić: Bitcantor, BuyCoinNow, 4coins, BitCan czy Tokeneo. Każdy kantor oferuje inną ofertę walut FIAT służących do wymiany na Bitcoina. Różne są także stawki prowizji oraz spread będący różnicą zakupu i sprzedaży kryptowaluty.

Szukając kantoru, w którym zdecydujesz się na kupno Bitcoina, powinieneś zwrócić uwagę na jego rodzaj oraz kilka kluczowych aspektów, które będą warunkować koszt, tempo oraz wygodę wykonywanych transakcji.

Na rynku istnieją obecnie 2 rodzaje kantorów. Pierwszym z nich są kantory kryptowalutowe P2P (person to person), czyli takie, w których transakcje kupna/sprzedaży odbywają się bezpośrednio pomiędzy użytkownikami kantoru. Pozostałą grupę stanowią kantory internetowe, w których wszystkie transakcje kupna/sprzedaży realizowane są bezpośrednio z serwisem.

Bitcantor

Bitcantor to polski kantor kryptowalutowy, który specjalizuje się w wymianie BTC na PLN i odwrotnie. Firma zapewnia sprawną obsługę transakcji, szybkie wypłaty oraz dobrze działający support. Ze względu na prosty i intuicyjny interfejs, Bitcantor rekomendowany jest przede wszystkim początkującym traderom chcącym kupić Bitcoina.

BuyCoinNow

BuyCoinNow to londyński kantor posiadający filię we Wrocławiu. Firma zapewnia wiele możliwości wpłaty środków oraz gwarantuje szybkie tempo realizacji przelewów. Choć platforma nie zapewnia najnowszych rozwiązań technologicznych zabezpieczających konta użytkowników, to w zamian oferuje szeroką możliwość wymiany BTC za waluty FIAT – m.in. USD, EUR, PLN czy GBP.

4Coins

4Coins to polski kantor, którego właścicielem jest spółka z Krakowa. Platforma umożliwia wyłącznie kupno BTC za złotówki i odwrotnie. Kantor oferuje mnóstwo możliwości na dokonanie wpłaty środków, a także zapewnia stosunkowo niskie prowizje. Rekomendujemy ten kantor jako miejsce, w którym łatwo i szybko kupisz Bitcoina.

Teraz już wiesz gdzie kupić Bitcoina (BTC) za euro, złotówki, funty czy dolary!

Istnieje wiele serwisów pozwalających na kupno Bitcoina oraz altcoinów. Do wyboru mamy giełdy, kantory i bankomaty kryptowalut o zróżnicowanych parametrach transakcyjnych. Tylko od Ciebie zależy, gdzie kupisz Bitcoina oraz na jaką ofertę operatora się zdecydujesz.

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się przybliżyć wam wszystkim informacje na temat tego gdzie i jak kupić Bitcoin za złotówki, dolary, euro,  czy funty. W zależności od waluty, którą zarabiacie czy posiadacie na kontach, możecie wybrać, którąś z powyższych opcji. Życzymy udanych inwestycji! Pamiętajcie jednak, że inwestowanie w Bitcoina i inne kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem utraty całości lub części środków.