Drugi chiński ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut

Drugi chiński ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut

Najlepsze kryptowaluty

Najlepsze kryptowaluty czerwiec 2018

Chiński ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut – lipiec 2018

Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID), które działa pod patronatem Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnej opublikowało niedawno kolejny ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut. W stosunku do poprzedniego rankingu najlepszych kryptowalut zaszły pewne zmiany. O ile na dwóch pierwszych miejscach pozostały EOS (145,6 pkt) i Ethereum (137,3 pkt). Trzecia w rankingu waluta elektroniczna – Nebulas (handel umożliwia gielda kryptowalut Binance) – już znacznie odstaje w ilości punktów tj. 108,8. Kolejną w rankingu kryptowalutą okazał się GXChain (108,3 pkt), a na piątym miejscu opisywana już przez nas wcześniej chińska kryptowaluta NEO. Obie udostępnia do kupna platforma handlu i wymiany walut cyfrowych – Binance.

Inne najciekawsze i najlepsze kryptowaluty

Poniżej przedstawiamy kolejne elektroniczne waluty, które znalazły się w tym rankingu:

6. Stellar (107 pkt)

7. Steem (104,9 pkt)

8. Lisk (103,3 pkt) – dostępna na polskiej giełdzie kryptowalut BitBay

9. Waves (101,1 pkt)

10. Komodo (101,1 pkt)

Jeśli interesuje Cię kupno najlepszych kryptowalut kliknij w poniższy przycisk:

Poza pierwszą dziesiątką uplasowały się między innymi waluta elektroniczna Dash, Ripple (XRP) czy Bitcoin (BTC). Dalej w rankingu na 16 miejscu, a także Cardano i Ethereum Classic na 19 i 20 miejscu. Ciekawi niska pozycja jednej z pierwszych kryptowalut tj. Litecoina – 28 miejsce.

Jeśli chcielibyście przekonać się jak to wyglądało miesiąc temu to tutaj macie poprzedni ranking kryptowalut 2018.

Pełny ranking najlepszych kryptowalut

Poniżej znajduje się pełny ranking najciekawszych i najlepszych szyfrowanych walut elektronicznych lipca 2018 wedle agencji CCID:

Najciekawsze i najlepsze kryptowaluty - ranking lipiec 2018

BitBay – polska gielda bitcoin – rejestracja darmowego konta.

W jaki sposób przygotowany jest ranking?

Chiński ranking najciekawszych i najlepszych kryptowalut opiera się na „badaniu i ocenie publicznego łańcucha w trzech aspektach: innowacji, technologii oraz zastosowania”.

„Podstawowa metodologia zakłada głównie ocenę technicznego poziomu obecnego publicznego łańcucha, w tym ocenę bezpieczeństwa, wydajności, a także funkcji i decentralizacji”.  Podała agencja medialna China Electronics News Agency (CENA). Pod względem tych technicznych wskaźników EOS uzyskał najwyższą ocenę.

„Ranking sprawdza głównie kompleksowe możliwości publicznego łańcucha do obsługi praktycznych aplikacji, w tym implementację technologii i wsparcie rozwoju, rozmieszczanie node’ów, a także aplikację portfela” . W tym aspekcie najlepsza okazała się kryptowaluta Ethereum (kupno za złotówki umożliwia polska giełda kryptowalut – BitBay)

Jak podaje agencja, ocena innowacyjności koncentruje się na ciągłym rozwoju w otwartym kodzie źródłowym w łańcuchu publicznym, w tym liczbie uczestników, aktualizacji kodu i wpływie kodu.

Bitcoin zajął dopiero 16 miejsce w ogólnym zestawieniu, jednak pod względem globalnego wpływu i wysokiej aktywności innowacyjnej, uplasował się na 1 miejscu. Kupno Bitcoina  dostępne jest po rejestracji darmowego konta klikając poniżej:

Zarejestruj bezpłatne konto – gielda kryptowalut BitBay

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!

 

Jedna odpowiedź

  1. Kris23 pisze:

    Wciąż aktualne, z tego co wyczytałem w innym artykule na tej stronie. Jednak wartościowe projetkty jak już się wybiją to zostają w czołówce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *