Dlaczego krypto milionerzy unikają niektórych altcoinów

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Krypto milionerzy to wyjątkowa grupa inwestorów i handlowców, która dzięki swojej strategii zakupu i sprzedaży waluty cyfrowych uzyskała gigantyczne zwroty. O ile wciąż w świecie inwestorów panuje ostrożność, jeśli chodzi o tak niestabilne i ryzykowne aktywo, o tyle nie brakuje chętnych, którzy decydują się zaufać wschodzącym gwiazdom w świecie wirtualnej waluty.

Nie jest niespodzianką, że sporą grupę krypto milionerów stanowią ludzie młodzi, którzy są na bieżąco z nową technologią. Jednocześnie zmusza to firmy zarządzające dużymi majątkami do rozwoju w tej dziedzinie i wspierania także przestrzeni kryptowalut.

Krypto milionerzy co jakiś czas dzielą się swoimi złotymi radami i strategiami, które mogą pomóc innym aspirującym inwestorom do osiągnięcia znaczących zysków na rynku walut cyfrowych. Jedną z nich jest unikanie pewnych altcoinów i przenoszenie uwagi na takie, które posiadają spory potencjał.

W jaki sposób krypto milionerzy identyfikują altcoiny z potencjałem i wiedzą, którym monetom cyfrowym nie warto ufać?

inwestor-altcoiny

Podstawowa analiza altcoina

Krypto milionerzy dokładnie analizują charakterystyczne cechy danego altcoina, aby wyłuskać z tysięcy tokenów te, które są warte uwagi. Zwracają uwagę na:

  • reputację altcoina – przyglądają się nie tylko opiniom pojawiającym się na rynku, ale także sprawdzają, czy twórcy danego projektu są uważani za wiarygodnych. Inwestorzy muszą upewnić się, że nie mają do czynienia z nieuczciwym projektem, nie mającym nic wspólnego ze stałym rozwojem tokena.
  • podłoże techniczne – niektóre altcoiny są po prostu kopią innych walut cyfrowych. Oznacza to, że nie tylko nie wnoszą nic nowego do branży, nie oferując żadnych rewolucyjnych rozwiązań, ale także potencjalnie są mniej bezpieczne.
  • łatwy dostęp – niektóre altcoiny można nabyć tylko w określonych miejscach, brakuje ich na regulowanych giełdach lub na uznanych platformach handlowych, takich jak Coinbase. Im bardziej dostępny jest dany altcoin, tym większa szansa na to, że popyt na monetę będzie się zwiększał.

Unikanie shitcoinów

Znaczenia terminu “shitcoin” nie trzeba chyba nikomu specjalnie wyjaśniać. Jest to nic innego jak bezwartościowa i bezużyteczna kryptowaluta, która nie tylko nie wnosi nic nowego do rynku, ale także jest potencjalnie niebezpieczna. Krypto milionerzy omijają shitcoiny szerokim łukiem. Jak je rozpoznać? Przede wszystkim nie powstały w celu spełnienia żadnego celu, brakuje im innowacyjności i są mało skuteczne. Najczęściej takie shitcoiny cieszą się minimalnym zainteresowaniem i znikają z branży tak szybko, jak się pojawiły.

Shitcoiny są najczęściej tworzone przez anonimowych twórców, którzy nie podpisują się pod swoimi projektami. Ponadto obietnice, jakie są przez nich składane nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Brakuje konkretów odnośnie celów ich rozwoju oraz funkcji, jakie mają spełniać. Co za tym idzie, takiego shitcoina posiada niewiele osób, często liczy się ich w dziesiątkach, maksymalnie kilkuset osobach. Oznacza to, że liczba transakcji obsługiwana przez shitcoina jest niezwykle mała (mniejsza niż 5-10 transakcji na minutę) i można zarzucić jej brak płynności.

altcoiny-tokeny

Najwięcej informacji o tym, z jakim projektem altcoina ma się do czynienia, można znaleźć w białej księdze tokena. Jeśli jest niedostępna, zbyt ogólna lub skopiowana od innej kryptowaluty, warto od razu trzymać się od niej z daleka. Brak autentyczności oraz staranności w opracowaniu projektu widać także np. w nazwie domeny, projekcie strony czy opiniach innych inwestorów. Na koniec warto zerknąć na płynność kryptowaluty – jeśli jest niska, liczona w kilku tysiącach dolarów, należy przyjąć to za czerwoną flagę.

Własna strategia

Krypto milionerom nie można zarzucić braku konsekwencji. Posiadają oni swoją strategię, którą realizują krok po kroku. Głównym celem jest oczywiście pomnożenie zysków przy minimalizowaniu ryzyka. Stąd też największym zainteresowaniem krypto milionerów cieszą się najpopularniejsze altcoiny, w tym Ethereum, Cardano, Dogecoin czy Ripple.

Oczywiście znalezienie odpowiedniego altcoina to nie wszystko – liczy się również odpowiedni “timing”, czyli znalezienie najlepszego momentu na zakup i sprzedaż kryptowaluty.

Dzięki różnorodności altcoinów inwestorzy-milionerzy mogą dywersyfikować swój potężny portfel i dedykować ułamki swoich środków także mniej znanym, jednak obiecującym altcoinom (spełniającym wcześniej wspomniane założenia).

Materiał zewnętrzny partnera. Treść marketingowa i sponsorowana – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie odpowiada za treści w nim zawarte oraz linki wychodzące do innych stron. Inwestowanie w kryptowaluty jest skrajnie ryzykowne, a korzystanie z nowych i niesprawdzonych stron internetowych oraz zostawianie na nich swoich danych osobowych czy pieniędzy może prowadzić do ich utraty. Dodatkowo klikanie w niepewne odnośniki (linki) do stron internetowych może narażać Was i wasz komputer na ataki hakerskie. Bądźcie ostrożni!