Czy to koniec hossy na kryptowalutach?

Czy to koniec hossy na kryptowalutach i Bitcoinie?

Ostatnie godziny i 2-3 dni nie były wesołe dla inwestorów kryptowalutowych w tym oczywiście głównie Bitcoina. Oczywiście wielu z nich realizowała zyski sprzedając swoje kryptowaluty. Co mają jednak myśleć osoby, które dopiero niedawno kupiły Bitcoina lub inne waluty cyfrowe? Te osoby na pewno odczuwają niemały stres i zadają sobie pytanie czy to koniec hossy na kryptowalutach i Bitcoinie? Oczywiście nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Tym samym ja również. Patrząc jednak chłodno na sytuację wydaje się, że to jedynie mocniejsza korekta i realizacja zysków przez niektórych inwestorów. Za tym scenariuszem przemawia kilka  argumentów.

Po pierwsze obecne wzrosty choć imponujące to trwają krócej niż przy poprzedniej hossie.

Po drugie. Świadomość tej technologii oraz jej zalet jest znacznie większa na całym świecie niż 3 lata temu więc i popyt na nie powinien być większy.

Po trzecie. Mamy do czynienia z globalną kreacją wirtualnego pieniądza oraz klasycznych banknotów na nie notowaną do tej pory skalę. To wywoła sporą inflację poprzez spadek wartości poszczególnych walut. Realnie wyższą inflację powinniśmy zacząć obserwować z początkiem wiosny oraz uspokojeniem epidemii. Może to spowodować hossę i bańkę na rynku akcji oraz kryptowalut. Te trzy argumenty wskazują, że raczej obecne spadki to jedynie głębsza korekta, która w końcu musiała się wydarzy po tak silnych wzrostach. Dla wielu inwestorów to będzie szansa na sprzedaż, a następnie odkupienie taniej. Oczywiście rynek kryptowalut bywa bardzo niestabilny i chwiejny dlatego tak ciężko przewidzieć co się stanie. W mojej subiektywnej opinii po zrealizowaniu korekty wrócimy do wzrostów. Może nie tak dynamicznych ale jednak. Jeśli miałbym typować kiedy ta hossa dobiegnie końca to obstawiałbym raczej okolice marca-kwietnia. Jednak to tylko moje przemyślenia i nie muszą się sprawdzić. Każdy z was musi samodzielnie podejmować decyzje akceptując ryzyko z tym związane. Mam nadzieję i życzę wam dalszych wzrostów wartości wybranych kryptowalut oraz dużych zysków!