Czy to koniec hossy na Bitcoinie i kryptowalutach?

Czy to już koniec hossy na rynkach kryptowalut i Bitcoinie?

To pytanie od kilku dni zadają sobie inwestorzy na całym świecie. W ostatnich dniach Bitcoin, a wraz z nim także inne projekty kryptowalutowe, zaliczyły spory spadek wartości. Czy to może oznaczać koniec hossy na tym rynku? Oczywiście nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie ponieważ nikt nie zna przyszłości. Bitcoin zaliczył największe dzienne i tygodniowe spadki w swojej historii. Ostatni raz tak mocny spadek miał miejsce podczas krachu w marcu 2020 roku, który był związany z obawami odnośnie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Pewnym jest, że mamy do czynienia z korektą. Zazwyczaj korekty kursu na wykresie są trójstopniowe gdzie drugi stopień to odreagowanie spadków.

czy to koniec hossy na bitcoinie?

Korekta czy koniec hossy? Jak głębokie będą spadki?

Tak jak już pisałem ciężko jest w pełni przewidzieć przyszłość. Nie posiadam kryształowej kuli, z której będę mógł wywróżyć jak zachowa się dalej kurs. Zwłaszcza na tak płynnym i zmiennym rynku jak kryptowaluty oraz pierwsza z nich czyli Bitcoin. Analitycy i eksperci są jednak zgodni, że korekta może być głębsza i zatrzymać się albo w okolicy 40000 dolarów albo nawet niżej na 37000 dolarów. Wynika to ze wspomnianych już 3 stopni korekty oraz tzw. zniesienia Fibonacciego, które określa głębokość korekt. 

Co dalej z kursem Ethereum oraz innych kryptowalut?

Wykres i cena Ethereum podążyła w ślad za Bitcoinem, a momentami wręcz zachowywała się gorzej niż pierwszej kryptowaluty. Wedle uzyskanych przeze mnie informacji wiele wskazuje na to, że Ethereum jako sieć blockchain zaczyna tracić zwolenników. Wynika to w dużej mierze z wysokich opłat transakcyjnych. Użytkownicy i fani kryptowalut szukają więc alternatyw. Jedną z nich może być kryptowaluta Lisk, które koncepcja jest bardzo zbliżona do koncepcji Etheru. Jest to młodszy projekt jednak zyskał sobie również wielu zwolenników. Co ciekawe wykres ceny Lisk w ostatnich dniach zachowuje się znacznie lepiej niż Ethereum czy Bitcoina. Mogą o tym świadczyć dołki cenowe, które stopniowo pojawiają się coraz wyżej. Jednak nadal negatywny wpływ spadków na Bitcoinie odbija się również na tej kryptowalucie. Poniżej możecie zobaczyć oba wykresy i je porównać.

spadki ceny Ethereum