Czy kurs Bitcoina osiągnie historyczne maksima w 2020?

Czy kurs Bitcoina osiągnie historyczne maksima w 2020?

kurs bitcoina

Niedawno pisaliśmy o tym jak światowa pandemia wpłynęła na wyceny projektów kryptowalutowych. Dziś pod lupę weźmiemy aktualny kurs pierwszej kryptowaluty Bitcoina. Pomimo długo wyczekiwanego i zapowiadanego halvingu bitcoina – po jego nastąpieniu 11 maja – właściwie kurs nie drgnął. Dlaczego? Ciężko jedno znacznie stwierdzić. Możliwe, że wśród inwestorów nadal panuje niepewność związana z koronawirusem?

W ostatnich dniach jednak bitcoin trochę odżył. Patrząc na wykres widzimy, że testowany był opór ceny na poziomie 10000 dolarów za sztukę. Przebicie tego poziomu wydarzyło się w dniu dzisiejszym.

kurs bitcoina

Czy przebicie ceny 10000 dolarów oznacza, że Bitcoin jeszcze w tym roku wkroczy na historyczne maksima?

Na to pytanie jak zwykle nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele jednak wskazuje, że tak może się wydarzyć. Oba fakty, które na to wskazują już wam przedstawiliśmy. Trzecim z nich wydaje się być po prostu lekki trend wzrostowy na tym walorze. Dokładając prawdopodobieństwo znacznego wzrostu inflacji w tym roku wszystko wskazuje na to, że cena bitcoina również będzie podążać w górę. 

Niestety kilka godzin po powstaniu tego postu okazało się, że ponownie ktoś zaczął sprzedawać większe ilości i cena wróciła do poziomu 9500 dolarów za 1 Bitcoina (BTC). To oznacza, że dalsze wzrosty odłożą się nieco w czasie.

Artykuł opracowany samodzielnie przez portal gielda-kryptowaluty.pl – giełda bitcoin | giełda kryptowalut