Czy kupno Bitcoina dziś to dobra decyzja?

Czy kupno Bitcoina dziś to dobra decyzja?

Interesuje Cię kupno Bitcoina na giełdzie?

Kupno Bitcoin (BTC) – czy to właściwy moment?

Wczoraj przedstawiliśmy Wam analizę techniczną Bitcoina, w której pisaliśmy o możliwości dalszych wzrostów. Czy to jest jednak właściwy moment na kupno Bitcoina? W poprzednim artykule zwróciliśmy uwagę, że możemy mieć do czynienia z 3 falą impulsu wzrostowego i w ostatnich godzinach zostało to potwierdzone mocnymi świecami zakupowymi na wysokim wolumenie, które na prawdę robią wrażenie:

Wartość Bitcoina (BTC) rośnie

Analiza wykresu, świece godzinne

giełda Bitcoin – Bitstamp

W naszej opinii tak duże świece w krótkim czasie nie mogą zostać “narysowane” przez drobnych graczy indywidualnych. Wygląda to na zakupy Bitcoina przez jakąś instytucję lub inwestorów z “grubym portfelem”. Po prostu jakby ktoś usiadł do komputera i nacisną ENTER na przycisku “Kupno” Bitcoin.

Nie odpowiedzieliśmy jednak na pytanie czy to właściwy moment na zakup bitcoin. Odpowiedź brzmi i TAK i NIE. Tak ponieważ prawdopodobnie będziemy mieli jeszcze do czynienia z kolejną falą wzrostową w tym impulsie. Nie ponieważ przed 5 falą wzrostową zawsze nadchodzi fala 4, która oznacza mniejsze lub większe spadki kursu. Widać to dobrze na obecnym wykresie BTC:

Zakup Bitcoin dziś

Powyższy wykres to świece dzienne i dane z – gielda kryptowalut Bitstamp

Tak jak pisaliśmy w poprzednim artykule prawdopodobnie 5 fala impulsu zatrzyma się na lokalnym oporze w okolicy 7700-7800 dolarów za 1 Bitcoina i nastąpi głębsza np. 3 falowa korekta do około 60-70% wartości impulsu. Warto zwrócić uwagę na to, że mamy obecnie 3 wzrostowe świece dzienne z rzędu co stanowi mocny sygnał zakupowy, którego nie było widać w ostatnich tygodniach na wykresach Bitcoina. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić Was, że to właśnie dziś jest właściwy moment na zakup Bitcoin (BTC). Decyzję musicie podjąć samodzielnie! Jeśli podejmiecie decyzję pozytywną w tej kwestii to ważne będzie dla was gdzie kupić bitcoina. Życzymy trafnych decyzji inwestycyjnych

Ciekawa analiza techniczna Bitcoina:

Nasze analizy mają jedynie charakter opiniodawczy i nie stanowią doradztwa inwestycyjnego. Nie należy się nimi sugerować podejmując decyzję o inwestycji w kupno kryptowalut. Handel walutami cyfrowymi jest bardzo ryzykowny i może doprowadzić do utraty kapitału.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *