Czy Bitcoin może mieć udziały w rynku złota?

Czy Bitcoin może mieć udziały w rynku złota?

zakup-bitcoina-btc

Materiał zewnętrzny sponsorowany

Eksperci finansowi i kryptowalutowi twierdzą, że Bitcoin przejmie znaczną część rynku złota, głównie ze względu na jego rosnącą akceptację i przyjęcie. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi obecnie około 700 miliardów dolarów, w porównaniu z około 2,6 bilionami dolarów w przypadku inwestycji w złoto. Ta kryptowaluta ma 20% udziału w rynku przechowywania wartości. Dlatego też ta cyfrowa waluta ma większe szanse na zdobycie bardziej znaczącej części rynku złota. Możesz dowiedzieć się więcej o bitcoinie i innych kryptowalutach czytając zawartość informacyjną na tej Stronie internetowej.

Hipotetycznie, cena Bitcoina może osiągnąć poziom 100 000 USD, jeśli zdobędzie 50% udziału w rynku złota. Wyjaśniają one również obecne trendy, w których coraz więcej ekspertów finansowych stale omawia Bitcoin w mediach.

Eksperci kryptowalutowi przewidują, że Bitcoin zyska na popularności, ponieważ coraz więcej osób szuka nowych sposobów inwestowania, uzyskiwania niezależności finansowej i pomnażania swoich pieniędzy bez obawy przed ingerencją rządów. Niektórzy inwestorzy wykorzystują złoto i inne metale szlachetne do ochrony kapitału, zabezpieczając się przed inflacją lub wahaniami rynku. Przez lata eksperci sprawdzili tę technikę i pomaga ona inwestorom w czasie spadków w gospodarce.

Niektórzy inwestorzy zastanawiają się jednak, czy złoto jest nadal najlepszym sposobem ochrony kapitału. Niektórzy inwestorzy twierdzą, że złoto zachowuje wartość z upływem czasu. Niektórzy uważają jednak, że Bitcoin może być lepszą opcją dla ochrony kapitału niż złoto. Inwestorzy preferują złoto przede wszystkim ze względu na przechowywanie wartości i zabezpieczanie się przed inflacją rynkową.

Obecnie aktywa kryptowalutowe przechowują na rynku około 20% wartości. W ciągu dwóch dekad od wprowadzenia na rynek Bitcoin osiągnął kapitalizację rynkową wynoszącą 700 miliardów dolarów. W porównaniu z wartym 2,6 biliona inwestycji złotem, Bitcoin prawdopodobnie uzyska jeszcze więcej. Oto dlaczego tak się może stać.

Unikalność Bitcoina jako środka przechowywania wartości

Różni menedżerowie portfeli inwestycyjnych dyskutowali nad znaczeniem Bitcoina jako środka przechowywania wartości. Eksperci tacy jak Mike Novogratz twierdzą, że Bitcoin może przejąć rolę metalu szlachetnego, popierając tych, którzy określali go mianem cyfrowego złota. Jest to jednak temat dyskusyjny. Niektórzy eksperci twierdzą, że jest zbyt wcześnie, by zakładać, że Bitcoin może zastąpić złoto.

Choć Bitcoin dzieli pewien kapitał ze złotem, jest jeszcze za wcześnie, by twierdzić, że stanie się skutecznym zabezpieczeniem przed inflacją. Dlatego niektórzy eksperci twierdzą, że to tak, jakby powiedzieć, że waluta fiat lub Bitcoin zastąpią walutę papierową, ale nie złoto.

Bitcoin wyróżnił się jednak podczas pandemii Covid-19, która zebrała żniwo w gospodarce światowej. Podczas gdy akcje spadały, cena Bitcoina nie. Dlatego większość inwestorów zwróciła się ku Bitcoinowi, zdając sobie sprawę, że może on wytrzymać zawirowania gospodarcze.

Rosnąca popularność i akceptacja na całym świecie

Popularność i akceptacja Bitcoin rośnie z każdym dniem. Różne kraje przyjmują Bitcoin z różnych powodów. Podobnie jak złoto, ta kryptowaluta ma mniejszą dostępność i wiele możliwości akceptacji. I ta cecha odróżnia ją od innych walut wirtualnych.

Niedostatek sprawia, że złoto przewyższa większość kryptowalut, a jednocześnie jest równe fizycznemu złotu. Od czasu wprowadzenia na rynek w 2009 roku Bitcoin przyciągnął wielu inwestorów, głównie ze względu na technologię, na której został oparty. Niektórzy eksperci twierdzą, że technologia, na której bazuje, może mieć wiele zastosowań poza sektorem finansowym i inwestycyjnym.

Wiele osób ma obecnie portfele Bitcoin, a każdego dnia coraz więcej podmiotów przeprowadza transakcje za pomocą tej kryptowaluty. Bitcoin ma około 270 000 potwierdzonych transakcji. Ponad 89% dorosłych Amerykanów zna Bitcoina, a 1,6 miliona osób używa tej kryptowaluty na całym świecie. Jeśli takie tendencje się utrzymają, Bitcoin bez wątpienia zajmie znaczną część rynku złota.

Dominacja Bitcoina

Największa kapitalizacja rynkowa, rosnąca popularność i adopcja sprawiają, że Bitcoin jest dominującą kryptowalutą. Kiedy czyta się lub mówi o kryptowalutach, większość ludzi myśli właśnie o tej kryptowalucie. Dlatego nie dziwi fakt, że cena Bitcoina stanowi punkt odniesienia dla innych walut wirtualnych. Jego dominacja sprawia, że ma on duże szanse konkurować z fizycznym złotem..

Przemyślenia końcowe

Zastosowania Bitcoina wykraczają poza przechowywanie wartości, a jego akceptacja i przyjęcie rosną. Co więcej, to cyfrowe aktywo ma największy rynek. Dlatego niektórzy eksperci uważają, że Bitcoin w końcu przejmie znaczną część popytu na złoto.

Materiał zewnętrzny sponsorowany – właściciel portalu gielda-kryptowaluty.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte oraz linki. Zachowaj ostrożność klikając w linki oraz zostawiając swoje dane osobowe i pieniądze na zewnętrznych stronach internetowych. Inwestowanie w kryptowaluty jest skrajnie ryzykowne i może prowadzić do utraty nawet całego kapitału. Bądź ostrożny i nie ufaj podejrzanym witrynom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *