Bitcoin ETF zatwierdzony przez SEC!

Bitcoin ETF zatwierdzony przez SEC!

bitcoin etf zatwierdzony

SEC zapala zielone światło dla handlu Bitcoin ETF Spot w USA!

A więc stało się! Długo wyczekiwany przez inwestorów komunikat.

Czekanie na wprowadzenie ETF Bitcoin Spot na rynek amerykański właśnie dobiegło końca.

Po serii odmów, SEC w USA w końcu zezwoliła na wprowadzenie pierwszej serii spotowych ETF Bitcoin na amerykański rynek finansowy.

Według zgłoszenia opublikowanego na stronie SEC w środę, wszystkie 11 podmiotów ubiegających się o ETF Bitcoin uzyskało zgodę na handel na głównych giełdach, takich jak NYSE, Nasdaq i CBOE.
Lista ta obejmuje fundusze takie jak Grayscale, Bitwise, Hashdex, BlackRock, Valkyrie, Ark Invest/21Shares, Invesco/Galaxy, VanEck, WisdomTree, Fidelity i Franklin Templeton.
“Każda z tych propozycji ma na celu wprowadzenie do obrotu udziałów w funduszu powierniczym, który w całości lub częściowo posiadałby bitcoiny” – stwierdziła SEC. “Decyzja ta zatwierdza wnioski w ekspresowym tempie”.Przez lata SEC odrzucała wnioski o ETF Bitcoin spot, argumentując, że rynek bazowy Bitcoin nie był odpowiednio regulowany, co czyniło go nieodpowiednim dla rynków publicznych.
Jednak przegrana SEC w sierpniowym procesie z Grayscale skłoniła agencję do ponownej oceny wniosków o ETF.
“Komisja doszła do wniosku, że propozycje są zgodne z obowiązującą ustawą o giełdach oraz zasadami i przepisami dotyczącymi krajowych giełd papierów wartościowych” – ogłosiła agencja w swoim zarządzeniu zatwierdzającym, dodając, że ich regulacje są wystarczające, aby “przeciwdziałać fałszywym i manipulacyjnym działaniom i praktykom

Ethereum największym wygranym ETF na BTC?

Od momentu ogłoszenia zgody SEC na ETF Bitcoina wyraźnie rośnie Ethereum, które jak wielu spekuluje jest następne w kolejce do ogłoszenia ETF. Ether notuje wzrost o ponad 10% w ostatnie 24 godziny i ponad 19% w ostatnie 7 dni. 

etf na eth

 

Dodaj komentarz