Bitcoin atakuje historyczne maksima!

Niesamowite! Bitcoin (BTC) atakuje historyczne maksima!

Niedawno pisałem o tym, że Bitcoin (BTC), czyli pierwsza kryptowaluta ma szansę przebić historyczne maksima cenowe czyli tzw. ATH (z języka angielskiego). Dziś okazuje się, że jest to w 100% realne aby niebawem zostały przebite. Wydawało się, że kurs Bitcoina będzie musiał się skorygować w drodze na szczyty. Jednak ta korekta na razie nie następuje. Możliwe, że ma to związek z długą, prawie 3 letnią konsolidacją kursu. Jednak w mojej opinii powody są nieco inne. Obecnie na całym świecie ma miejsce niespotykana w historii kreacja klasycznych pieniędzy. Wynika ona z chęci “pomagania” ludziom, gospodarkom czy firmom i instytucjom publicznym. W praktyce doprowadzi nas do olbrzymiej inflacji. W tym momencie nie jest ona jeszcze aż tak widoczna. Będzie widoczna gdy ludzie zaczną wydawać te pieniądze czyli pod koniec “koronawirusowego kryzysu”. Prawdopodobnie w okolicy połowy przyszłego roku. Wróćmy jednak do meritum i obecnej ceny Bitcoina oraz innych kryptowalut. Wykres w tym momencie wygląda tak.

 

cena bitcoina na historycznych maksimach

Cena Bitcoina przekroczyła 70000 zł i jest bliska przebicia maksimum!

Jak widzicie na powyższym wykresie z giełdy kryoptowalut BitBay cena Bitcoina przekroczyła 70000 zł co stanowi około 18500 dolarów za 1 sztukę BTC. Wartość rynkowa oraz kapitalizacja Bitcoina rośnie. Wszystkim inwestorom na pewno się to podoba. No oczywiście tym, którzy posiadają już w portfelu tą kryptowalutę. Czy ta tendencja się utrzyma? Z punktu widzenia analizy technicznej wykres powinien odbić się od tego poziomu (tzw. opór) i skorygować. To jednak na razie nie następuje. Czy będziemy świadkami niespodzianki i wyłamania maksimów na poziomie 20000 dolarów? Kolejne dni pokażą.

wykres bitcoina btc

Czy inne kryptowaluty także osiągną swoje maksima jeszcze w tym roku?

O ile Bitcoin jest bliski maksymalnego historycznego poziomu o tyle inne znane kryptowaluty jak Litecoin, Ethereum czy Ripple daleki są od swoich historycznych szczytów. Czy mają szansę się na nich znaleźć jeszcze w tym roku? To chyba mało prawdopodobne. Większość z nich ma do tego bardzo daleką drogę. Możliwe, że to nastąpi jednak moim zdaniem nie wcześniej niż na początku 2021 lub wiosną. Najbliżej tego aby zaatakować historyczne maksima wydaj się być Eteherum (ETH). Jednak do poziomu 1400 dolarów za jedną sztukę brakuje mu jeszcze około 300% wzrostu. To dużo i niespełna miesiąc raczej do tego nie wystarczy.

kapitalizacja ether (eth)