BitClude – nowa polska giełda kryptowalut

BitClude – nowa polska giełda kryptowalut

BitClude to nowa polska giełda kryptowalut, która działa od lutego 2019 roku. Oferuje wszystkie niezbędne narzędzia do prowadzenia akcji na giełdzie, umożliwia założenie portfela wielowalutowego, a jednocześnie dysponuje przejrzystym i prostym interfejsem.

Historia giełdy BitClude

Pierwsze prace nad nową giełdą rozpoczęły się w połowie grudnia 2017 roku. Początkowo twórcy chcieli stworzyć platformę na rynek brytyjski. Te plany pokrzyżował jednak Brexit i zmieniające się stosunki pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W efekcie prace nad projektem wróciły na teren Polski. Opracowanie wszystkich aspektów nowej giełdy trwało łącznie 14 miesięcy.

BitClude to pierwszy tego typu projekt zgłoszony do Komisji Nadzoru Finansowego, która odpowiada za zgody na prowadzenie działalności płatniczej. Giełda została włączona do programu Innovation Hub, skierowanego do rozwijających się projektów z branży technologii finansowych. Obecnie BitClude uważana jest za jedną z najbardziej nowoczesnych giełd kryptowalut w całej Europie.

Co umożliwia polska giełda BitClude?

BitClude umożliwia przede wszystkim sprawne kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Na stronie można znaleźć najnowsze notowania z giełd. Oferowany przez BitClude portfel wielowalutowy obsługuje Bitcoin, Litecoin, Ethereum i XRP, a także waluty tradycyjne, używane w internetowym kantorze. Wpłaty księgowane są codziennie przez całą dobę, dzięki czemu wypłaty do większości polskich banków są realizowane natychmiastowo. Twórcy dużą wagę przyłożyli także do bezpieczeństwa. 95% środków przetrzymywanych jest offline w kilku miejscach na całym świecie. Możliwe jest również wysokie ubezpieczenie zawartości portfela.

BitClude dysponuje wersją profesjonalną, na którą składają się zaawansowane wykresy m.in. typu Bars, Candels, Heikin Ashi oraz Hollow Candles, możliwy jest również wgląd w interaktywne wykresy głębokości rynku, a system web-socket będzie na bieżąco informował o zmianach na giełdzie i koncie.

BitClude to stosunkowo młoda, ale prężnie rozwijająca się polska giełda kryptowalut. Polski projekt posiada wszystkie narzędzia niezbędne go działania na giełdzie. Jak podkreślają twórcy, BitClude ma być „mostem pomiędzy światem kryptowalut i światem tradycyjnych finansów”.