Bezpieczna giełda kryptowalut i giełda bitcoin BTC

Bezpieczna giełda kryptowalut i giełda bitcoin BTC

kryptowaluty i giełdy

Bezpieczna giełda kryptowalut – Jak wybrać?

Handel kryptowalutami to wymagające i niełatwe zajęcie, które prócz wiedzy i orientowania się w rynku wymaga również znajomości dobrych platform wymiany. Z przeszłości znamy wiele przypadków dużych giełd, które stały się ofiarą ataków hackerskich. Zatem zanim zabierzerze się za kupno kryptowalut sprawdź dokładnie kwestie bezpieczeństwa! Czym powinna się odznaczać bezpieczna giełda kryptowalut, która pozwoli nam na komfortowe i swobodne handlowanie walutami wirtualnymi?

Zabezpieczenia warstwy technicznej

Bezpieczna giełda kryptowalut powinna cechować się odpowiednim poziomem barier utrudniających przejęcie kontroli nad serwisem. Prawidłowe zabezpieczenie domeny, serwera i warstwy kodu to podstawy, które powinny być od razu wdrożone i konsekwentnie utrzymywane.

Zabezpieczenia panelu użytkownika

Bezpieczna giełda kryptowalut powinna udostępniać wewnętrzne mechanizmy ochrony poszczególnych kont użytkowników takie jak:

  • dwuskładnikowe logowanie
  • biała lista adresów portfeli do wypłat
  • biała lista adresów IP do logowania
  • potwierdzanie wypłat poprzez email
  • dodatkowe kody do zatwierdzania transakcji
  • kody weryfikujące autentyczność wiadomości z supportu

Poprawne wykorzystanie tych elementów zabezpieczających zależy oczywiście od chęci użytkownika. Używając ich jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać możliwości ochrony jakie zapewniają bezpieczne giełdy kryptowalut.

Binance – giełda bitcoin i giełda kryptowalut – bezpłatne konto

Bezpieczna giełda kryptowalut powinna być odporna na ataki hakerskie

Platformy kryptowlautowe są częstym celem hakerów. Bezpieczna giełda kryptowalut powinna sobie radzić z atakami. Niestety nie zawsze jest to możliwe. W przypadku udanego ataku ważne jest jak potem zachowuje się giełda.

Wszystkie straty powinny zostać pokryte z wewnętrznych środków, tak aby żaden użytkownik nie stracił swoich kryptowalut. Jest to sytuacja idealna. Niestety rzadko spotykana. Zazwyczaj giełda po prostu kończy działalność.

Bezpieczna czyli najlepsza giełda kryptowalut?

Zazwyczaj tak. Najlepsza giełda kryptowalut cechuje się również bardzo wysokim poziomem zabezpieczeń. Skuteczna ochrona przed atakami jest ważnym czynnikiem wpływającym na popularność i ogólną renomę platformy.

najlepsza giełda kryptowalut

Weryfikacja nie wpływa na bezpieczeństwo

Coraz większa liczba giełd kryptowalutowych oferuje swoje usługi wyłącznie zweryfikowanym i potwierdzonym użytkownikom. Jest to domena wszystkich serwisów oferujących handel przy użyciu walut tradycyjnych, takich jak złotówka czy dolar.

Przed rozpoczęciem handlu, klient musi przejść procedurę KYC (Know Your Customer). W tym celu należy podać szczegółowe dane osobowe oraz załączyć skan dokumentu tożsamości. To nie wszystko. Musimy potwierdzić swój adres zamieszkania (np. ostatnim wyciągiem z banku), a także nadesłać zdjęcie twarzy wraz z dokumentem tożsamości.

Takie procedury bywają uciążliwe i sprawiają, że możemy czekać nawet 3 dni na zatwierdzenie konta. Jest to zło konieczne, które wcale nie gwarantuje większego poziomu bezpieczeństwa.

Bezpieczna giełda kryptowalut nie musi weryfikować klientów, aby zapewnić im należytą ochronę. Wymóg ten został odgórnie narzucony przepisami międzynarodowymi i w niektórych przypadkach krajowymi, po to by wymusić należności podatkowe od traderów. Nie ma on nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa użytkowników.

Czas działania – giełda Bitcoin (BTC)

Z całą pewnością unikać należy nowych giełd, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku. Ich sytuacja dopiero się klaruje i ciężko po kilku miesiącach stwierdzić, czy dana giełda przebije się przez konkurencję i zaoferuje optymalny poziom usług. Nowe giełdy są również bardziej narażone na ataki hackerskie lub zwyczajne bankructwo z nadmiaru kosztów. Takie sytuacje zdarzały się już w przeszłości.

Bezpieczna giełda kryptowalut powinna odznaczać się renomą i stażem. Jeżeli dana marka funkcjonuje na rynku już od kilku lat można przypuszczać, że kwestie bezpieczeństwa ma opanowane. Nigdy jednak nie należy mieć pełnego zaufania. Historia uczy, że zdarzają się niespodziewane upadki także długo istniejących giełd. Niemniej takie ryzyko jest mniejsze niż w przypadku platform zupełnie świeżych.

O czym informuje wolumen? Im większa giełda bitcoin tym lepiej?

W sieci znajdziemy rankingi, które klasyfikują giełdy kryptowalut pod kątem wolumenu. Jest to nic innego jak wartość obracanych walut wirtualnych w określonym czasie. Innymi słowy, wolumen na poziomie 100 mln dolarów informuje nas o tym, że w trakcie ostatniej doby, suma wszystkich transakcji uzyskała pułap tej kwoty.

Wolumen to kolejny ważny czynnik, który mówi nam nie tylko o większym bezpieczeństwie, ale również płynności platformy i dużej liczbie dostępnych zleceń kupna i sprzedaży. Dobowy wolumen największych serwisów przekracza pułap miliarda dolarów.

Platforma z wysokimi obrotami to zazwyczaj bezpieczna giełda kryptowalut. Taki wniosek nasuwa się po zestawieniu wolumenu z ilością udanych ataków hakerskich oraz czasem istnienia na rynku.

giełda kryptowalut

Bezpieczna giełda kryptowalut ma dobre opinie

Jakość usług oferowanych przez giełdę kryptowalut możemy zweryfikować czytając opinie i recenzje innych użytkowników. Tu jednak należy zachować dużą ostrożnością. Pamiętajmy, że niektóre giełdy posiadają programy afiliacyjne i pozwalają klientom na pozyskiwanie nowych użytkowników w zamian za stosowaną nagrodę. Nie brakuje zatem wyidealizowanych recenzji pełnych pozytywnych opinii.

Wiarygodnym źródłem informacji są rzetelne serwisy kryptowalutowe oraz fora internetowe, na których możemy znaleźć faktyczne odczucia użytkowników danych platform. Bezpieczna giełda kryptowalut dba swoich użytkowników dlatego mała ilość negatywnych opinii jest sygnałem pozytywnym.

Giełda kryptowalut | giełda bitcoin (BTC) - portal gielda-kryptowaluty.pl

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *