Analiza techniczna Bitcoina

Analiza techniczna Bitcoina

Zakup Bitcoina

Analiza techniczna Bitcoina 19.07.2018

W ostatnich dniach przedstawialiśmy Wam kilka razy analizę techniczną pierwszej kryptowaluty – Bitcoina. Ostatnie dni i godziny wyglądały dość optymistycznie. Czy tak będzie nadal?

Mamy dla Was dobre i złe wiadomości. Zaczniemy od tych lepszych. W dalszym ciągu wykres Bitcoina wygląda optymistycznie. Zwłaszcza układ świec wzrostowych. Taki układ tj. 6 dziennych świec wzrostowych nie był widziany od zeszłego roku:

Wzrosty kryptowaluty Bitcoin

Wykres – świece dzienne – bitcoin giełda Bitstamp

A dokładniej 8 świec wzrostowych z rzędu widoczne było na wykresie ostatni raz w grudniu zeszłego roku w momencie największych wzrostów wartości Bitcoina.

Analiza techniczna Bitcoin

Analiza techniczna Bitcoina wykonywana jest codziennie przez wielu różnych analityków. W 2018 roku tylko trzykrotnie pojawiły się 4 dzienne świece wzrostowe na zbliżonym wolumenie – między 14 a 17 lutego w momencie odreagowania głębokich spadków. Drugi raz 4 świece dzienne z rzędu miały miejsce między 1 a 4 marca (wówczas wolumen nie był zbyt imponujący). 3 taka seria miała miejsce między 18 a 21 kwietnia bieżącego roku. W pierwszym i trzecim przypadku taki układ oznaczał dalsze wzrosty.

Zatem czego możemy się spodziewać po 6 świecach wzrostowych? Prawdopodobnie dalszych wzrostów w średnim terminie. Aczkolwiek tak mocne wzrosty na pewno będą musiały zostać skorygowane. I to jest właśnie ta zła wiadomość. Wykres dotarł do linii oporu wyznaczonej przez linię średnioterminowego trendu wzrostowego. Wzrosty cen wyhamowały zatem ten opór zadziałał. Czy wykres go przebije? Możliwe, że to wyjaśni się najbliższych dniach/godzinach

Analiza techniczna Bitcoin

analiza wykresu w dłuższym terminie – giełda kryptowalut Bitstamp

Analiza techniczna Bitcoin cd.

Z innych optymistycznych wiadomości. Na pierwszym wykresie można zauważyć dość klarowną formację odwróconej głowy z ramionami. Co ważne linia szyi została przebita na zwiększonym wolumenie co potwierdza znaczenie tej formacji. Co ona oznacza? Formowanie się nowego trendu wzrostowego oraz klarowny sygnał zakupowy. Zasięg wzrostów wedle teorii sięga 7750 dolarów za kupno 1 Bitcoina zatem powoli się wyczerpuje. Pojawiła się też charakterystyczna w ostatnich dniach i tygodniach formacja flagi, która również jest dobrym sygnałem. Oczywiście należy pamiętać, że wykresy cen zakupu Bitcoina mogą różnić się w zależności od giełdy Bitcoin.

Jaki scenariusz na kolejne dni? W naszej opinii bardziej prawdopodobna wydaje się korekta tej fali wzrostowej, a dopiero później kolejna fala w impulsie wzrostowym i wyłamanie oporu linii trendu spadkowego.

Oczywiście na bieżąco będziemy opracowywali analizy techniczne Bitcoina jeśli tylko wydarzy się coś ciekawego na wykresie. Będziemy starali się przekazywać wszystkie pozytywne i negatywne sygnały dotyczące zakupu Bitcoina na portalach handlu i wymiany walut elektronicznych.

A co mówią zagraniczne media odnośnie dalszych losów ceny Bitcoina?

Nasze analizy mają jedynie charakter opiniodawczy i nie stanowią doradztwa inwestycyjnego. Nie należy się nimi sugerować podejmując decyzję o inwestycji w kupno kryptowalut. Handel szyfrowanymi walutami cyfrowymi jest bardzo ryzykowny i może doprowadzić do utraty kapitału.

Nasze artykuły pomaga tworzyć giełda bitcoin – Bitbay

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *