Koniec korekty? Analiza techniczna Bitcoin (BTC) 16.07.2018

Koniec korekty? Analiza techniczna Bitcoin (BTC) 16.07.2018

Interesuje Cię kupno Bitcoina na giełdzie?

Po kilku miesiącach spadków na giełdach kryptowalut chyba zaczynają nadchodzić lepsze dni. Niedawno na wykresie świec godzinnych zarysowała się formacja podwójnego dna, która oznacza zakończenie trendu spadkowego:

Bitcoin odwrócenie trendu

Wykres cen Bitcoina. Giełda Bitstamp

Następnie bardzo wyraźnie widać na wykresie kilkakrotnie pojawiające się formacje flagi, które potwierdzają trend wzrostowy.

Natomiast na świecach dziennych i tygodniowych wykres zaczyna wyglądać na formujący 3 falę w impulsie wzrostowym przy zwiększonym wolumenie:

Kryptowaluta Bitcoin rośnie

Wykres – giełda kryptowalut Bitstamp – świece dzienne.

Na tą chwilę wykres zatrzymał się w okolicach oporu znajdującego się w okolicach 6700-6800 dolarów za kupno Bitcoina co może oznaczać, krótką stabilizację na tym poziomie lub spadki. Jednakże w naszej opinii wszystko wskazuje, że za chwilę przyjdą kolejne wzrosty. Jeśli ta fala impulsu wybije bieżący opór 5 fala zatrzyma się prawdopodobnie dopiero na poziomie 7600-7800 i z tego miejsca nastąpi korekta kursu. Oczywiście jak zwykle uprzedzamy, że nasze analizy techniczne nie stanowią porady inwestycyjnej i każdy z Was musi podejmować samodzielnie decyzję o zakupie Bitcoina czy innych kryptowalut gdyż zmienność tego rynku jest spora co wpływa też na wyższy poziom ryzyka. Szanse na dalsze wzrosty w krótkim terminie oceniamy na 60-70%

Media zagraniczne o Bitcoinie:

Giełda Bitcoin nie jest jedna, a na świecie jest ich co najmniej kilkadziesiąt. My polecamy zwłaszcza  BitBay (to polska giełda kryptowalut) oraz jedną z największych międzynarodowych giełda Binance, która od jakiegoś czasu jest dostępna również w języku polskim.

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *