Aktualny kurs Bitcoina – kwiecień i maj 2019

Aktualny kurs Bitcoina – kwiecień i maj 2019

Bitcoin kurs aktualny

Co się dzieje z aktualnym kursem Bitcoina? Analiza kursu Bitcoin kwiecień-maj 2019.

W ostatnich dniach ciężko nadążyć za aktualnym kursem Bitcoina. Notujemy kolejne wzrosty i obecna cena wynosi ponad 7800 dolarów. Oznacza to prawie 12% wzrost w skali ostatniej doby. Taki scenariusz wydawał się chyba zbyt bardzo optymistyczny nawet dla największych entuzjastów Bitcoina. Fakt, że dynamicznie (na zwiększonym obrocie) został wyłamany opór techniczny na poziomie w okolicach 6000 dolarów (aktualny próg rentowności wydobycia) może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z impulsem wzrostowym. Potwierdzają ten scenariusz zarówno świece dzienne:

Aktualny kurs Bitcoina

Wykres – świece dzienne – giełda bitcoin Bitstamp

Aktualny kurs Bitcoin – świece tygodniowe:

kurs bitcoina kwiecień-maj 2019

Wykres świece tygodniowe – giełda kryptowalut Bitstamp

Kurs Bitcoina w miesiącach kwiecień-maj 2019 – giełda Bitcoin i giełda kryptowalut

Kurs bitcoin - maj 2019

Wykres świecowy Bitcoina – giełda kryptowalut Bitstamp

Jeśli mamy do czynienia z impulsem wzrostowym, wówczas na świecach miesięcznych wygląda na pierwszą falę (z 3 lub 5 fal wzrostowych). W przypadku, krótszych świec można wyczytać z wykresu, że jesteśmy na etapie fali 4 z 5 więc obecnie możliwa jest korekta, a dopiero później wzrost cen.

Od miesiąca obserwowany był wzrostowy wolumen. Aktualny obrót jest praktycznie taki sam albo nawet większy niż ostatniej podczas ostatniej hossy. To może być również dobry progonostyk przed kolejnymi wzrostami. Widoczne jest to na poniższym wykresie na dole (czarne słupki):

Bitcoin aktualny kurs i obroty

Giełda kryptowalut czy giełda Bitcoin BTC – kierunki cen

Ryzykiem jest także potencjalna strategia „pump and dump”. Czyli sytuacja w której ktoś sztucznie zawyża kurs by potem szybko sprzedać „ulicy” po zawyżonych cenach. Pamiętajcie inwestowanie w kryptowaluty jest obarczone sporym ryzykiem więc najlepiej inwestować tylko tyle ile potencjalnie można stracić.

Realnym scenariuszem jest też to, że aktualny kurs Bitcoina może także ustabilizować się w trendzie bocznym co także już wcześniej miało miejsce. Zatem nie jesteśmy jeszcze hurra optymistami co do kolejnych wzrostów jednakże wydają się one być dość realne.
Niemniej wielu inwestorów zadaje sobie pytanie „jak bardzo jeszcze może wzrosnąć aktualny kurs Bitcoina?” albo “czy to właściwy moment na zakup?

Możliwe, że w najbliższych dniach będzie się sporo działo w obszarze kryptowalut. Jak zachowają się inne waluty cyfrowe w obliczu wzrostów Bitcoina? Na razie nie widać istotnych skoków cen jednak wykresy zadają się powoli i stabilnie rosnąć. W przypadku zwiększonych zakupów cena może znacząco poszybować do góry. Jak będzie rzeczywiście – czas pokaże. Zatem może już dziś warto wybrać – giełda bitcoin czy może większa giełda kryptowalut?

W najbliższych dniach postaramy się możliwie często podawać aktualny kurs Bitcoina.

Jeśli chcecie kupić Bitcoina po obecnej cenie zanim zdrożeje to możecie to zrobić klikając w poniższy przycisk:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *