Aktualności ze świata kryptowalut – listopad 2020

Aktualności ze świata kryptowalut – listopad 2020

Po dłuższej przerwie zapraszam was ponownie do lektury najważniejszych informacji ze świata cyfrowych walut oraz technologii blockchain. Tym razem zebrałem dla was w jednym miejscu wszystkie najciekawsze (moim zdaniem) oraz najnowsze informacje dotyczące różnych projektów. Zapraszam do lektury!

Kraje ameryki południowej – Argentyna i Brazylia zdecydowały się na opracowanie swoich szyfrowanych walut elektronicznych tzw. Stable coinów opartych o sieć blockchain Stellar. ARST będzie zwiazany z argentyńskim peso, zaśt BRLT z brazylijskim realem.

Ilość kont przechowujących co najmniej 1 ethereum wzrosła niedawno do historycznych maksimów i przekroczyła liczbę 1,17 miliona kont. To bardzo dobra informacja dla fanów tego projektu. Podobnie jak zbliżające się wielkimi krokami wdrożenie 1 grudnia 2020 roku Ethereum 2.0. To jest kolejna ważna informacja. Sam jako wielki zwolennik tego projektu czekam na to rozwiązanie z niecierpliwością, Całość działania ma ulec przyśpieszeniu i poprawie oraz dać możliwość większego skalowania. 

Bitcoin zbliżył się do historycznych maksimów cenowych na poziomie 20000 dolarów za sztukę. Obecnie cena kształtuje się w okolicy 18000-18500 dolarów. Co Ciekawe kapitalizacja Bitcoina (BTC), który jest pierwszą kryptowalutą przekroczyła historyczne maksimum!

Bogaci i milionerzy inwestują i chcą dalej inwestować w Bitcoina przez najbliższe dwa lata! Badanie jednej firmy doradczej przeprowadzono na ponad 700 milionerach. Wykazało, że ponad 70% z nich albo już posiada, albo chce zainwestować w kryptowaluty w ciągu najbliższych dwóch lat.

Ricardo Salinas Pliego, jeden z najbogatszych Meksykanów zdradził w materiale wideo, że 10 proc. jego „płynnego portfela” jest inwestowane w Bitcoina (BTC). 

Binance pozywa Forbsa, który opublikował informacje na temat możliwych nieprawidłowości w działaniu tej giełdy na rynku amerykańskim oraz zgodności z prawem niektórych działań. Szykuje się poważna batalia sądowa, o której rozstrzygnięciu postaram się was poinformować na bieżąco.

Oceń jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij w gwiazdkę żeby głosować!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik głosów 0

Oceń artykuł jako pierwszy!