Aktualności kryptowalutowe – marzec 2022

Aktualności kryptowalutowe – marzec 2022

aktualności-kryptowalutowe

Znana firma zajmująca się streamingiem muzyki – Spotify – ma zamiar wejść na rynek NFT. Głównym celem jest oczywiście zwiększenie przychodów artystów, a tym samym samego portalu i aplikacji Spotify.

Rosja rozważa akceptację Bitcoina jako środka płatniczego w transakcjach za gas i ropę naftową. Informacje te pochodzą od wysoko postawionego prawnika bliskiego Władimirowi Putinowi – Pawła Zawalnego deputowanego do Dumy Rosyjskiej. Wedle informacji otrzymanych od niego przyjazne Rosji kraje będą mogły płacić Bitcoinem za dostawy ropy i gazu, natomiast te “nieprzyjazne” powinny płacić w Rublach co miałoby wzmocnić rosyjską walutę.

Jerome Powel – szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej – uważa, że kryptowaluty wymagają dalszych regulacji. Stwierdził, że mogą one zagrażać stabilności instytucji finansowych oraz systemu finansowego. Dodatkowo uważa, że będzie trzeba stworzyć nie tylko nowe regulacje prawne ale możliwe, że też cały system prawny i jego ramy obejmujące świat cyfrowego pieniądza.

Dyrektor BlacRock – Larry Fink – uważa, że wojna Rosji z Ukrainą przyśpieszy adopcję kryptowalut w realnym świecie i transakcjach międzynarodowych. Poinformował także, że jego firma bada dokładniej możliwość inwestowania w kryptowaluty gdyż pytają o to ich klienci.

Honduras wycofuje się z uznania Bitcoina jako oficjalnego środka płatniczego w tym kraju. W zamian pracuje nad swoim projektem elektronicznej waluty cyfrowej CBDC.

Znany koreański producent elektroniki użytkowej – LG Electronics – zmienił swoje oficjalne cele rozwoju biznesowego dodając do nich technologię blockchain oraz szyfrowane waluty elektroniczne. To dość istotne, że tak duża firma kieruje swój wzrok i strategiczne cele na ten obszar. W działalności operacyjnej ma zostać uwzględnione zarówno rozwój i sprzedaż oprogramowania opartego o blockchain jak i pośrednictwo w obrocie kryptowalutami. Ten drugi element spowodował podejrzenia iż Lg chce otworzyć swoją własną giełdę kryptowalut.

Meta (dawniej Facebook) złożyła 8 wniosków patentowych związanych z technologią blockchain, kryptowalutami oraz tokenami. To oznacza, że firma Marka Zuckeberga planuje istotną ofensywę w kierunku rozwoju tych technologii we własnym zakresie.

Nowy Jork może zakazać kopania kryptowalut, które bazują na koncepcie proof-of-work. Wynika to z innych obowiązujących regulacji stanu Nowy Jork, które dotyczą ograniczania emisji gazów cieplarnianych.

Floryda umożliwi opłacanie podatków w kryptowalutach. Prace nad odpowiednimi regulacjami z tym związanymi już trwają poinformował Gubernator tego stanu.

Na drugiej stronie znalazł się rząd Tajlandii, który od 1 kwietnia zakazuje wykonywania płatności poprzez waluty cyfrowe w tym kraju. Zdaniem rządzących mają one zagrażać gospodarce oraz systemowi finansowemu. Zabronione będzie również jakiekolwiek promowanie tej technologii.

Goldman Sachs przeprowadził pierwszą większą transakcję z wykorzystaniem kryptowalut w branży finansowej. Drugą stroną transakcji była firma Galaxy Digital.

Giełda crypto.com podpisała umowę sponsoringową z FIFA w zakresie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2022 roku w Katarze. Logo Crypto.com będzie pojawiało się na stadionach.

Malezja chce zaakceptować Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy.

Wedle ostatniego raportu Departamentu Skarbu USA pieniądze fiducjarne są znacznie częściej wykorzystywane do nielegalnych transakcji , finansowania terroryzmu czy prania brudnych pieniędzy od kryptowalut.

 

Dodaj komentarz