Aktualności kryptowalutowe lipiec 2023

Aktualności kryptowalutowe lipiec 2023

aktualności-kryptowalutowe

Zapraszamy na najnowszy skrót wydarzeń ze świata kryptowalut, tokenów i technologii blockchain. Poniżej znajdują się, naszym zdaniem, najciekawsze i najważniejsze informacje z ostatnich tygodni.

  1. SEC po porażce sądowej przeciwko Ripple Labs nadal zaostrza retorykę w stosunku do kryptowalut. Szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – Gary Gensler – przekazał, że chce aby jego instytucja oraz pracownicy zaczęli szerzej wykorzystywać sztuczną inteligencję do kontrolowania i nadzoru nad kryptowalutami. Ma to pomóc między innymi w ściganiu scamów i fraudów;
  2. Chińczycy coraz częściej uruchamiają portfele cyfrowego Juana. Elektroniczna waluta centralna Chiń czyli tzw. CBDC  odnotowała gwałtowny wzrost liczby nowych portfeli w czerwcu. Oddział w Shenzen People’s Bank of China (PBoC) poinformował o założeniu ponad 7 500 000 nowych kont w czerwcu. Co daje już łącznie ponad 35 milionów adresów portfeli.
  3. Binance oraz inne giełdy kryptowalut (np. Kraken czy Bitfinex) wprowadzają Lighting Network do przelewów Bitcoina. Dzięki temu transakcje będą realizowane znacznie szybciej, a koszty opłat transakcyjnych spadną co sprawi, że małe przelewy BTC staną się bardziej opłacalne.
  4. Ripple Labs odnosi częściowe zwycięstwo sądowe z SEC o czym pisaliśmy w osobnym artykule tutaj.
  5. Inflacja na świecie i przede wszystkim w USA spada. Czy to oznacza początek luzowania polityki monetarnej Banków Centralnych? Analitycy spekulują, że obniżanie stóp procentowych może przynieść wzrosty na rynku kryptowalut. 

 

 

Dodaj komentarz