Aktualności kryptowalutowe – czerwiec 2019

Aktualności kryptowalutowe – czerwiec 2019

aktualności kryptowalutowe

Aktualności kryptowalutowe czerwiec 2019 – polska giełda kryptowalut i giełda bitcoin (BTC)

W ostatnich tygodniach ożyły rynki krypowalutowe. Aktualności płynące z różnych projektów, a w szczególności z wykresów cen, napawają optymizmem. Dynamiczne wzrosty ceny Bitcoina chyba jednak trochę wszystkich zaskoczyły (w tym nawet największych optymistów). My przewidzieliśmy ten scenariusz analizując cenę Bitcoina po pierwszych wybiciach. Cały artykuł na temat wzrost ceny Bitcoina możesz przeczytać tutaj.

Poniżej najważniejsze (naszym zdaniem) aktualności kryptowalutowe ostatnich dni:

 1. Bitcoin przebija opór na 10000 dolarów! Kolejny na 15000. Jak potoczą się dalsze losy ceny pierwszej waluty cyfrowej? Naszym okiem wszystko wskazuje, że wzrosty nie potrwają długo gdyż fala impulsu wzrostowego się wyczerpie. Aczkolwiek dwukrotne wybicie oporów na 6000 i 10000 praktycznie przy pierwszych podejściach może świadczyć o dużej sile kupujących. Bitcoin w ostatnim czasie bardzo pozytywnie zaskakuje. Czy to sprawi, że będziemy jeszcze obserwowali wzrosty do 15 000 dolarów za sztukę? Możliwe, że tak. Jednak wówczas przyjdzie również zapewne czas na korektę, która może sięgnąć nawet 80% wartości impulsu. To oznaczałoby powrót ceny na wsparcie przy cenie 6200 dolarów za 1 Bitcoin.
 2. Najstarsze kryptowaluty w czerwcu również zyskują na wartości między innymi: Ethereum i Litecoin. Inne alt coiny również odczuwają napływ kapitału na rynek. Te 2 projekty notują po kilkadziesiąt procent wzrostu w ostatnich tygodniach. Litecoin około 40% w górę, a Ethereum około 20%
 3. Nieco gorzej ma się sytuacja z cenami w segmencie kryptowalut i tokenów spoza pierwszej 10-30 pod względem kapitalizacji. Tutaj wzrosty występują rzadziej lub są mniejsze jak np. na Lisk (LSK), IOTA czy NEO. Kilku procentowe wzrosty mogą być jednak dobrym prognostykiem przed jesienią. Należy pamiętać, że okres letni rzadko bywa „gorący” pod kątem inwestycyjnym. Częściej jesienną porą gdy ludzie częściej siadają do komputerów.
 4. Facebook utworzy swoją kryptowalutę o nazwie LIBRA. A właściwie to nie sam Facebook ale we współpracy z wieloma znaczącymi firmami jak np. firmy Stripe i Visa, Mastercard, PayPal, PayU, dostawcy popularnych usług np. Uber i Booking.com, eBay, Lyft, Spotify czy organizacje non-profit i inne firmy kryptowalutowe jak np. Coinbase. Libra ma być dostępna nie tylko na samym Facebooku ale również aplikacjach Messenger czy whatsapp dzięki czemu ma trafić do prawie miliarda użytkowników smartfonów. Planowana premiera ma się odbyć w połowie 2020 roku. Nie możemy się już doczekać tego dnia bo może on być przełomowym dla tego rynku. Pytanie jednak czy nie osłabi pozycji innych kryptowalut czy może ją wzmocni?
 5. Kongres amerykański domaga się wstrzymania prac przez portal Facebook. Władze USA obawiają się negatywnego wpływu kryptowaluty w rękach firm posiadającej dostęp do 1 miliarda użytkowników. Krytyka płynie z różnych stron, także z Unii Europejskiej. Czy to powstrzyma potentata mediów społecznościowych?

Giełda kryptowalut – inne aktualności kryptowalutwe z czerwca

 • Rosyjskie władze wprowadzają ustawy, które zalegalizują waluty cyfrowe w ich kraju. W przeciągu kilku tygodni prawo powinno zostać uchwalone przez parlament twierdzą zaangażowani w pracę posłowie.
 • Binance Coin – rewelacyjny wzrost wartości kursu w ostatnich dniach, tygodniach i miesiącach. Ci, którzy są szczęśliwymi posiadaczami Binance Coin na pewno zacierają ręce gdyż nic nie wskazuje by trend wzrostowy na tej kryptowalucie miał się odwrócić. Patrząc na dynamiczny rozwój tej giełdy oraz napływ nowych inwestorów waluta cyfrowa tej giełdy może okazać się jednym z najlepszych kierunków inwestycyjnych na najbliższe lata. ZAREJESTRUJ SIĘ i KUP BINANCE COIN już dziś. 
 • Powstał local.bitcoin.com – bezpłatna sieć do wymiany Bitcoin Cash. Umożliwia nieograniczoną i anonimową wymianę tej waluty cyfrowej bez pośredników. Ważnym jest, że nie ma na niej opcji przechowywania kryptowaluty. Zakup i przechowanie tej kryptowaluty umożliwia między innymi najlepsza polska giełda bitcoin – Bitbay.
 • Coinquista.com – nowa polska giełda kryptowalut – rozpoczyna działalność. Pierwsza dotychczas, która została oficjalnie uznana i wpisana przez KNF na listę podmiotów świadczących usługi finansowe. Ta giełda kryptowalut ma bardzo ambitne plany. W przeciągu dwóch lat chcą prowadzić działalność w kilku krajach.
 • W badaniu portalu coinmarketcap.com – zweryfikowano około 70% sprawozdań finansowych z giełd kryptowalutowych, które były na portalu. Będą miały one stosowne oznaczenia w tym rankingu „przejrzystej giełdy”.
 • Bitcoin 8 walutą świata! Gdyby włączyć pierwszą kryptowalutę do zestawienia walut tradycyjnych to właśnie na tym miejscu by się znalazła wyprzedzając wartość waluty koreańskiej, australijskiej czy tajwańskiej.
 • Znany bitcoinowy entuzjasta Thomas Lee przewiduje, że Bitcoin może kosztować 40000 dolarów jeszcze przed końcem 2019 roku. Czy tak się stanie? Na razie można nieśmiało powiedzieć, że prognozy Pana Lee się potwierdzają choć wielu sceptyków traktowało je zawsze z przymrużeniem oka. Twierdzi on, że niebawem zadziała syndrom społeczny „strachu przed pominięciem” czyli inaczej uciekającą szansą na zakup w dobrej cenie. Jego zdaniem z tego powodu cena Bitcoina poszybuje na rekordowe szczyty jeszcze w tym roku.

Giełda Bitcoin (BTC) – Pozostałe ciekawostki kryptowalutowe:

 • Zawirowania polityczne na całym świecie zdają się nie mieć negatywnego wpływu na rynek szyfrowanych walut elektronicznych. A wręcz przeciwnie. Cena aktywów cyfrowych w trakcie niepewności co do Brexitu czy wojny handlowej USA z Chinami;
 • Litecoin wprowadzi własną kartę płatniczą – Litecoin Foundation ogłosiło swoje plany współpracy z Bibox Exchange w celu integracji portfeli z systemem do płatności kartą.
 • Przed halvingiem Litecoina – niebawem (sierpień 2019) zaplanowane jest obniżenie wynagrodzenia dla górników tej kryptowaluty. Czy i jak wpłynie to na ceny Litecoina? Wielu analityków uznaje bieżący okres jako dobry moment pod inwestycję w tą walutę cyfrową. Na razie cena Litecoina nie może przebić wartości 140 dolarów.
 • Ethereum 2.0. – planowana premiera będzie miała miejsce 3 stycznia 2020 roku. Dyskutowana jako rewolucyjna zmiana technologiczna jednej z najważniejszych światowych kryptowalut. Pojawia się jednak wiele pytań związanych ze stworzeniem zupełnie nowej sieci blockchain. Nie wiesz gdzie kupić Ethereum? Zakup umożliwia między innymi polska giełda kryptowalut BitBay.
 • Visa rozwija swój projekt blockchain „Visa B2B Connect”. Dostępne jest on dla partnerów biznesowych Visa i umożliwi bezproblemowe transakcje międzynarodowe. Wykonywanie transakcji transgranicznych ma stać się proste i sprawne dzięki rozwojowi tego projektu. Czy zatem ponownie zagraża on Ripple?

Na dziś to chyba wszystkie aktualności kryptowalutowe, które dla was mieliśmy. Zapraszamy już wkrótce!

Nasz portal wspiera partnersko BitBay i Binance – giełda kryptowalut i giełda Bitcoin

 

Jedna odpowiedź

 1. Marek pisze:

  widać, że w tych projektach sporo się dzieje choć nie zawsze płyną pozytywne informacje to dobrze, że ktoś to śledzi i publikuje na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *