Aktualności kryptowalutowe 8 września 2019

Aktualności kryptowalutowe 8 września 2019

Ranking-najlepszych-kryptowalut 2020-2021

Zapraszamy do lektury najnowszych ciekawostek i aktualności kryptowalutowych.

  1. Kilka dni temu na jednym z portfeli bitcoin zaobserwowano transakcję środków w wysokości prawie 95000 bitcoinów co oznacza wartość około miliarda dolarów.
  2. Bitcoin utrzymuje cenę powyżej 10000 dolarów za sztukę. Kolejny raz, w ostatnich dniach, obronił się opór na poziomie 10000 dolarów choć wcześniej został wyłamany dołem. W naszej opinii świece tygodniowe i miesięczne wskazują na to, że korekta będzie kontynuowana.
  3. Spada zużycie energii potrzebne do wydobycia bitcoinów i obsługi całego blockchainu. Co ciekawe ponoć około ¾ energii zużywane do wydobycia pierwszej kryptowaluty pochodzi ze źródeł odnawialnych, a górnicy optymalizują zasoby energetyczne.
  4. Giełda bitcoin Binance wprowadza swojego tzw. Stablecoina denominowanego w dolarach amerykańskich. BinanceUSD ma zostać wprowadzony we współpracy z firmą Paxos Trust Company i został już zaakceptowany przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork.
  5. Apple dostrzega możliwości i potencjał kryptowalut oraz technologii blockchain. W sumie to nie dziwi gdyż Apple dołącza do najważniejszych firm technologicznych z USA takich jak np. portal Facebook, który już jakiś czas temu ogłosił wprowadzenie własnej kryptowaluty Libra.
  6. Blockchain Ethereum się przepełnia i powoduje trudności w tworzeniu łańcuchów pobocznych oraz aplikacji z nim związanych. To powoduje zaniepokojenie developerów oraz inwestorów. Rozwiązaniem ma być wdrożenie nowego protokołu Serenity (Ethereum 2.0)

Giełda bitcoin oraz giełda kryptowalut

To naszym zdaniem najciekawsze informacje z ostatnich dni. Niebawem postaramy się zebrać więcej ciekawych informacji. Być może jakieś nowości wprowadzi niebawem polska giełda bitcoin BitBay.

Oczywiście na razie popularność szyfrowanych walut elektronicznych nie jest aż tak duża, żeby można było wszędzie wykonywać płatności nimi. Dla przykładu jeśli interesuje nas wynajem auta czy maszyn budowlanych np. koparki to tego typu transakcja nie będzie raczej możliwa. Jednak kto wie może za jakiś czas płatność za takie usługi jak np. naprawa maszyn budowlanych stanie się codziennością dostępną nawet robotnikom pracującym na budowie i korzystającym z różnych sprzętów i urządzeń budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *