Aktualności kryptowalutowe 12.03.2020

Aktualności kryptowalutowe 12.03.2020

Aktualności kryptowalutowe marzec

Zapraszamy was na przegląd aktualnych wydarzeń ze świata kryptowalut oraz technologii blockchain.

Czy to giełda kryptowalut czy giełda bitcoin to samo słowo – spadki, spadki, spadki

Panika na światowych giełdach. Tak można w skrócie opisać to co się dzieje na rynkach kapitałowych Strach przed koronawiusem dotknął także rynki kryptowalutowe. Niestety pogłębiają się spadki na wszystkich rynkach i sięgają już 20-30% procent. Sam Bitcoin osiągnął poziom 6000 dolarów w około godzinę. Był nawet moment w którym kosztował 5600 dolarów. Czyli zatrzymał się na mocnym wsparciu ustanawianym przez prawie cały 2018 rok.

Czy będziemy obserwowali dalsze spadki? Epidemia raczej nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa zatem istnieje spore prawdopodobieństwo, że spadki będą się pogłębiały. Niedawno przygotowaliśmy dla was artykuł jak ochronić się przed koronawirusem – zapraszamy do lektury. Znajdziecie w nim praktycznie wszystkie informacje jakie pozwolą wam przetrwać w zdrowiu ten początkowy trudny okres.

spadki kryptowalut - akutalności

Czy można odnaleźć pozytywy w zaistniałej sytuacji?

W całym tym zamieszaniu jest jedna mała ciekawostka, która jest optymistyczna dla rynku walut elektronicznych. WHO poinformowało, że gotówka może przenosić nowego koronawirusa. Czy będzie miało to pozytywne przełożenie na szyfrowane waluty elektroniczne i zawierane nimi transakcje? Kto wie być może tak. Potwierdzają to także oficjele z innych banków jak Bank Anglii czy Ludowy Bank Chin. Wygląda na to, że po uspokojeniu sytuacji inwestorzy zaczną przekonywać się do elektronicznych pieniędzy.

Innym pozytywnym kierunkiem w tym całym zamieszaniu może być również to, że ludzie, którzy będą spędzali więcej czasu w domach znajdą również czas na lekturę o tematyce kryptowalutowej. Kto wie może o właśnie stało za styczniowymi wzrostami Bitcoina. Jak wiecie spora część chińczyków musiała zostać w domach. Zatem niewykluczone, że to właśnie oni stali za niedawnymi wzrostami pierwszej kryptowaluty.

aktualny kurs bitcoin

Inne aktualności kryptowalutowe

Niestety nie wieje szczególnym optymizmem z rynku walut cyfrowych choć w ostatnich dniach można znaleźć również pozytywne oznaki.

Youtube ponownie stara się ograniczyć promowanie kryptowalut. Wiemy już, że od dłuższego czasu portal Google i Youtube ograniczają promowanie kryptowalut. Głównie ze względu na liczne oszustwa i wyłudzenia z tym związane. Niestety rynek walut cyfrowych jest rajem dla oszustów ze względu na trudność namierzania transakcji.

Giełda kryptowalut Kraken będzie starała rozwinąć swoja działalność w Indiach. Chodzi o ostatnią decyzję Sądu Najwyższego w tym kraju. Zniosła ona zakaz świadczenia usług bankowych firmom z rynku szyfrowanych elektronicznych, którą wcześniej wprowadził Bank Centralny Indii.

Z różnych projektów napływają do nas także dobre informacje. Bank ING zainwestował w aplikacje blockchain HQLAx czyli rozwiązanie do obsługi pożyczek papierów wartościowych. Aplikacja ta wykorzystuje platformę blockchain Corda R3, którą już jakiś czas temu zaczęły testować i wykorzystywać np. Credit Suisse czy Commerzbank

aktualności kryptowalutowe 03.2020

Inne wiadomości z marca 2020

Peter Schiff – ekspert ekonomiczny, który przewidział kryzys finansowy z 2008 roku – ponownie komunikuje światu, że Bitcoin nie jest cyfrowym złotem. Mówi również, że daleko mu do bezpiecznej przystani jaką jest złoto. Co można zaobserwować po obecnej sytuacji na światowych rynkach. Złoto bardzo drożeje, a Bitcoin, tak jak pisaliśmy mocno spada.

Tajwańskie przedsiębiorstwo Nogle zainwestowała 3 mln USD w platformę do przechowywania kryptowalut  tworzoną przez First Digital Trust (FDT). Platforma handlowa FDT Rapid Settlement and Clearing Network ma zostać włączona już w maju. Jeśli szukacie więcej informacji na temat zabezpieczenia waszych walut cyfrowych to dobrym źródłem informacji będzie na pewno portal Cryps.pl

Francja decyzją sądu uznała Bitcoina za pieniądz. Tym samym status pierwszej waluty cyfrowej został uznany już przez 3 duże kraje czyli Niemcy, Japonię oraz właśnie Francję.

Jak widzicie w tym całym zamieszaniu koronawirusowym da się znaleźć jeszcze oznaki normalności i optymizmu dotyczące szyfrowanych walut elektronicznych. Niestety prawdopodobnie sytuacja gospodarcza związana z tą pandemią (jak podało dziś WHO) będzie kładła się cieniem na notowaniach akcji i walut cyfrowych. Te dwa aktywa od zawsze uchodzą za najbardziej ryzykowne dlatego na pewno nastąpi od nich odpływ kapitału. Tym samym raczej zalecamy ostrożność oraz nie inwestowanie w tym momencie w myśl zasady „nie łap spadających noży”.

Podsumowanie

Liczymy, że sytuacja społeczna, gospodarcza i ekonomiczna powoli zacznie wracać do normy, a wyprzedane kryptowaluty stabilnie zaczną piąć się do góry latem gdy już świat zacznie sobie radzić z tą nietypową sytuacją. Życzymy wam wszystkim zdrowia i spokojnego przejścia tego okresu.