Aktualna sytuacja na rynku kryptowalut i najważniejsze informacje

Aktualna sytuacja na rynku kryptowalut i najważniejsze informacje

aktualności-kryptowalutowe

Okres letni to zazwyczaj mniej aktywny okres dla inwestorów. Sezon urlopowy powoduje ograniczenie obrotów na większości rynków kapitałowych. Na rynku kryptowalut również widać pewien zastój. Jednakże w przypadku Bitcoina obroty wcale nie są takie małe choć kurs układa się w trendzie horyzontalnym i nie notuje większych zmian utrzymując się pomiędzy 19 a 24 tysięcy dolarów za jednego Bitcoina. Nieco lepiej wygląda za to kurs Ethereum.

Inne najciekawsze informacje z ostatnich dni:

Coinbase nawiązuje współpracę ze znanym funduszem inwestycyjnym Black Rock umożliwiając jego klientom inwestowanie w Bitcoina.

Portugalskie banki likwidują konta firm związanych z rynkiem kryptowalut w tym najstarszej giełdy kryptowalutowej z tego rynku.

Klub Sau Paulo zapłacił za transfer zawodnika poprzez USDC czyli jednego ze stablecoinów.

Amerykańska Rezerwa Federalna FED podniosła o 75 punktów bazowych stop.

Generalnie banki centralne na całym świecie w ostatnich miesiącach i tygodniach podnosiły stopy procentowe co może być negatywnym czynnikiem dla cen i kursów poszczególnych kryptowalut. Jasnym wydaje się, że “zakręcanie kurka z pieniędzmi” w postaci niskich stóp procentowych będzie miało negatywny wpływ na walory, które najbardziej zyskiwały na wartości podczas trwania zerowych stóp procentowych.

 

Dodaj komentarz