10 urodziny kryptowaluty Bitcoin

10 urodziny kryptowaluty Bitcoin

gdzie-kupić-bitcoina?

10 urodziny kryptowaluty Bitcoin – giełda kryptowalut

Kupno Bitcoin - giełda

Niecały tydzień temu Bitcoin, czyli pierwsza kryptowaluta, obchodził swoje 10 urodziny. Dokładnie 31 października. Geneza powstawnia Bitcoina związana jest z kryzysem finansowym, który przetoczył się przez świat na przełomie 2007 i 2008 roku. Wtedy właśnie, anonimowy twórca o pseudonimie Satoshi Nakamoto, opublikował pierwszy whitepaper kryptowaluty, zatytułowany “Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System”. Czy twórca spodziewał się, że w 10 lat jego projekt zyska taką popularność a kupno Bitcoina będzie możliwe tylko w cenie wielokrotnie wyższej niż kilka lat wcześniej. Ciężko powiedzieć. Prawdopodbnie nie. Nie wiesz jeszcze czym jest Bitcoin? Przeczytaj ten artykuł.

Dziś po 10 latach doczekaliśmy się ponad 2000 różnych kryptowalut, z których żadna nie osięgnęła takiej wartości jak Bitcoin.
Oczywiście 10 letnia droga na szczyt kryptowaluty Bitcoin nie była usłana różami. Ciągły wzrost sieci wymaga coraz większej mocy obliczeniowej aby sieć działała szybko. Do tego nastąpiły dwa rozłamy w tej kryptowalucie na Bitcoin Gold i Bitcoin Cash. Kryptowaluty te uchodzą za lepsze technologicznie jednak po dziś dzień nie zyskały sobie takiego zaufania jak sam Bitcoin. Co ciekawe coraz więcej poważnych firm i instytucji finansowych interesuje się lub wdrożyło blockchain czy kryptowaluty w swoich firmach. Płatności Bitcoinem stają się coraz bardziej powszechne na całym świecie. W Polsce płatność Bitcoinem kilka lat temu wprowadził np. portal pizzaportal.pl. O ile 10 lat temu kupno Bitcoina nie było możliwe na giełdach, tak dziś można go be problemu kupić na różnych Bitcoin giełdach. Na samym początku za bitcoiny kupowano pizzę. A czy za kolejne 10 lat będzie można kupić np. ryż basmati lub inne produkty szybko rotujące? Ciężko jednoznacznie powiedzieć.

Z okazji urodzin, życzymy długowieczności Bitcoina, wzrostu wartości oraz nieustającej popularyzacji tej kryptowaluty. Życzymy również rozwoju podobnego do sieci Internet, który dał olbrzymie możliwości technologiczne osobom prywatnym i firmom. W przypadku tych drugich otworzył drogę do promocji w postaci e-marketingu. Co będzie dalej z technologią blockchain i kryptowalutami? Poczekajmy. Z czasem dowiemy się jaka jest odpowiedź.

Giełda bitcoin – BitBay – zarejestruj się dziś!

Jedna odpowiedź

  1. Nikodem pisze:

    Kto by pomyślał, że tak daleko to zajdzie. Po 10 latach mamy już tysiące innych kryptowalut. Mimo wszystko największą robotę robi technologia blockchain i to ona może przeżyć kryptowaluty, które raczej są tylko źródłem finansowania dla inżynierów blockchainowych. Chociaż, kto wie :–) Zobaczymy co będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *