10 najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych 2019

10 najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych 2019

aktualności kryptowalutowe

Ciekawi was jakie były najważniejsze wydarzenia kryptowalutwe w 2019 roku?

Ubiegły rok może nie był tak emocjonujący dla rynku kryptowalut, jak końcówka 2017 i początek 2018. Obfitował jednak w wiele różnych interesujących wydarzeń, które miały istotny wpływ na świat kryptowalut. W tym artykule przedstawimy wam 10 najważniejszych (naszym zdaniem) wydarzeń 2019 roku. Kolejność wydarzeń w zestawieniu jest przypadkowa.

ICO komunikatora Telegram warte 1,7 miliarda USD

Telegram, szyfrowany komunikator bazujący na przesyłaniu informacji w chmurze, w październiku 2019 roku zorganizował ICO (Initial Coin Offering), które miało na celu wprowadzenie na rynek autorskiego tokenu „Gram”, ale przede wszystkim zbiórce funduszy na uruchomienie własnej sieci blockchain – Telegram Open Network (TON).

ICO zakończyło się sukcesem – wyprzedano tokeny o równowartości 1,7 miliarda USD. Niestety zwróciło to uwagę amerykańskiej komisji giełd (SEC), która oskarżyła Telegram o niezarejestrowane wprowadzenie na rynek papierów wartościowych.

kryptowaluta telegramu
gdzie kupić kryptowaluty za euro, dolary i funty?

Jedna z największych transakcji w historii Bitcoina – giełda kryptowalut

6 września 2019 roku miała miejsce jedna z największych transakcji z użyciem Bitcoina w historii. Niezidentyfikowana osoba przetransferowała na inny portfel ponad 94,500 BTC, czyli (w tamtym czasie) równowartość ok. miliarda Dolarów. Co ciekawe, koszty transakcyjne, jakie poniósł autor transferu, wyniosły jedynie 700 Dolarów.

10 urodziny Bitcoina

3 stycznia 2019 roku obchodziliśmy 10 rocznicę wygenerowania pierwszego bloku w blockchainie Bitcoina. 10 lat temu, anonimowy do dziś, Satoshi Nakamoto wygenerował tzw. „Genesis Block”, w którym zawarł fragment artykułu (dotyczącego kryzysu finansowego), z brytyjskiego Times’a, która miała być manifestem oraz wskazaniem tego, czemu Bitcoin ma służyć – uniezależnieniu ludzkości od banków. Urodziny pierwszej kryptowaluty nie spotkały się jednak z żadnym entuzjastycznym skokiem cenowym.

tort
giełda kryptowalut

Schyłek afery Mt.Gox – giełda Bitcoin (BTC)

14 marca 2019 roku dobiegł końca proces Marka Karpelesa – CEO nieistniejącej już giełdy Mt.Gox. Karpeles został oczyszczony z zarzutów sprzeniewierzenia funduszy klientów giełdy. Sąd w Tokio uznał, że nie miał on złych intencji. Obok uniewinnienia pojawił się jednak wyrok skazujący. Karpeles został uznany winnym fabrykowania dokumentów giełdy, które fałszowały stan jej konta powiększając wartość aktywów o 33,5 miliona USD. Niedawno przygotowałem dla was pełny ranking najlepszych giełd kryptowalut tak abyście mogli z większą świadomością wybierać te najbezpieczniejsze.

Chińska Republika Ludowa tworzy własną kryptowalutę

Jeden z dyrektorów Ludowego Banku Chin – Mu Chengchun – podczas konferencji „China Finance 40 Forum”, udzielił Bloombergowi informacji, jakoby rząd Chin zlecił wspomnianemu bankowi stworzenie państwowej kryptowaluty. Do tej pory nie wiadomo jak nazywa się chińska kryptowaluta i na jakich zasadach miałaby działać. Z informacji uzyskanych od Mu wynika, że w momencie ogłoszenia jej światu była już gotowa.

flaga chin
cyfrowe złoto

Bitcoin ogłoszony inwestycją dekady

Bank of American Securities pod koniec 2019 roku wybrał Bitcoina, jako najlepsze dobro inwestycyjne, jakie można było zakupić w 2010 r. Stopy zwrotu z inwestycji w Bitcoina są kosmiczne i wyprzedziły każdy instrument finansowy, czy inny przedmiot inwestycji. Szacowano, że realizując zysk przy cenie Bitcoina, w momencie tworzenia raportu przez Bank of American Securities (ok 7000 USD), za każdego zainwestowanego dolara w 2010 roku mogliśmy otrzymać 90 000 USD.

Facebook o wprowadzeniu własnej kryptowaluty

W czerwcu 2019 roku Facebook zaprezentował światu Librę – zapowiadaną wcześniej kryptowalutę Facebooka. Premiera tokenu internetowego giganta jest planowana na połowę 2020 roku. Libra ma działać w oparciu o autorską aplikację płatniczą – Calibrę. Calibra zostanie zintegrowana z aplikacjami Messenger oraz WhatsApp, dzięki czemu będziemy mogli przesyłać wirtualną walutę poprzez te komunikatory. Facebook ma ambicję rozpowszechnić Librę na skalę globalną, aby stała się ważnym środkiem płatniczym na świecie.

Libra

Inne aktualności

10 najważniejszych wydarzeń kryptowalutowych 2019

Chainlink rozpoczyna współpracę z Intel

Chainlink połączył siły z gigantem technologicznym i znanym producentem procesorów – Intel. Współpraca ma zaowocować zbudowaniem narzędzi oraz oprogramowania, które umożliwi wykorzystane blockchain oraz smartcontractów w sektorze przedsiębiorstw. Chainlink chce udoskonalić oraz podnieść funkcjonalność inteligentnych umów względem niewydajnego łańcucha bloków Ethereum.

Kin Foundation rozpoczyna legalną wojnę z SEC

Twórcy kryptowaluty Kin oraz Kin Ecosystem przeznaczyli 5 milionów USD, które posłużyły do finansowania sądowych batalii z amerykańską Komisją Giełd (SEC). Został także uruchomiony fundusz „Defend Crypto”, który będzie wspomagał finansowo projekty, którym SEC rzuca kłody pod nogi w postaci przepisów ograniczających ich pole manewru. Kin Foundation zapowiedziała, że jeśli obecne środki finansowe nie wystarczą, aby kontynuować walkę z SEC, fundacja zapewni kolejne fundusze.

SEC
mcafee

McAfee zapowiada własną kryptowalutę

John McAfee, dobrze znany społeczności kryptowalut multi-milioner, twórca oprogramowania antywirusowego oraz „wyrocznia”, zapowiedział opracowanie własnego tokenu – McAfee Freedom Coin. Nietypowy projekt kryptowaluty zakłada, że, na zawsze, będzie ona miała wartość równą zeru i nie będzie powiązana z żadną inną walutą, jednak jej cena rynkowa będzie mogła rosnąć. McAfee stwierdził, że jego wirtualna moneta rozwiąże znane problemy związane z wymianą walut i manipulacjami na rynkach finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *